Veteráni a neděle naplněná nadějí

Veteráni tuto neděli zamířili v upršeném počasí do České Lípy na další turnaj s přáním zapsat si v této sezóně první body.

Jako první soupeř, který měl prověřit naše přání a naděje, byli hráči z týmu SSK Future, kteří dorazili v menším počtu než my, takže morální síla byla na naší straně. Přesto pokyny do začátku byly opatrné a nechtěli jsme rychle inkasovat. Nebyli jsme si jistí, jak silově vypadající soupeř bude šikovný na míčku a jak moc nás bude případně přehrávat.

Velmi rychle jsme se přesvědčili, že soupeř, který stojí proti nám, není až tak nebezpečný a rozhodně je zde naděje na získání bodů do tabulky. Naši naději přiživil i náš první gól a i když soupeř do konce třetiny srovnal, naše sebevědomí rozhodně stouplo a chtěli jsme jít za první výhrou. Druhá třetina ale bohužel vyzněla ve prospěch soupeře, který se ujal celkového vedení 3:2. Třetí třetina pak byla přehlídka výborných zákroků našeho gólmana a spálených šancí ze strany Future. To nám umožnilo se soustředit na poslední dvě minuty, kdy jsme využili výhodu hru bez brankáře a zatlačili soupeře na jeho půlku. Bohužel vzniklý tlak jsme nedokázali přetavit ve vyrovnávací gól a tak soupeř uhájil hubené vedení do vítězného konce. Naděje tu ale rozhodně byla a v příštím zápasu si na stejného soka budeme více věřit.

Druhý zápas nás čekal podstatně silnější soupeř a to Florbalová akademie Mladá Boleslav. Kluci předvedli neskutečnou první třetinu, kdy jsme silnějšího protivníka i přehrávali, byly vidět i pěkné kombinace a úžasné góly. Naděje opět byla oživena a my začali věřit, že si i z toho zápasu dokážeme odnést nějaký ten bod. Bohužel nám ve druhé a třetí třetina došly síly a soupeř projevil svoji kvalitu, sílu na balónku a přesnou střelbu.

Po druhé třetině už nebyl výsledek tak optimistický (3:4), ale soupeř si vypracoval značný náskok a to 3:8. Jelikož už chyběla síla na obrat, snažili jsme se alespoň korigovat výsledek a udržet jej v nějaké rozumné míře. Každý ať si sám určí, zda se nám to povedlo, ale konečný výsledek 4:13 nedává moc nadějí na pochvalu. ;-) Přesto si ji kluci zaslouží, jelikož na hřišti nechali všechno a kolikrát soupeř pocítil důraznost našich obránců.

Příští turnaj nás čeká pořádání a oba těžké zápasy, takže doufám, že nás přijde hodně a budeme důstojným soupeřem, kterému síly vydrží až do konce.

Autor: Martin Bajer