PanthersStrakonice
4:8(2:3,1:3,1:2)
so 6. 1. 2024 19:00 @ SH ZŠ Rudná, Divize, 16. kolo

U23 v oslabené sestavě podlehli Strakonicím

Speciální zápas mi tentokrát přistál na bedra – po vánoční pauze, s chudší sestavou, protože z áčka nám nikdo nespadl a junioři byli převážně ve Švédsku, jsme se měli postavit Strakonicím, aktuálně druhému celku tabulky, s nímž ale máme v posledních zápasech pozitivní bilanci a to hlavně zásluhou hrajícího stratéga Honzy Sysla, toho času ale taky ve Švédsku.

Nedalo se nic dělat a ke klasickým trablům se sestavou se přidala i administrativní potíž, totiž že jsme měli moc hráčů z jiných soupisek. Tady nám ale nakonec pomohl brankář Denis, který ochotně přišel krýt Juldovi záda a tím dodal soupisce i legislativní správnost a děkujeme mu za to!

Strakonice byly lepší – zejména v rychlosti bez míčku a svým napadáním dělali velké potíže našemu svátečnímu tempu. Na góly jsme se strašně nadřeli a naopak soupeři to dost ulehčovali pasivitou a lehkovážnými ztrátami. V první třetině jsme se drželi ve hře, ale zpackanou druhou třetinou jsme se dostali do nutnosti více riskovat a tlačit. Nejhorší na tom bylo to, že stačilo relativně málo k tomu, abychom se soupeři vyrovnali – otázka je, jestli neměli ještě nějakou rezervu, ale všichni víme, že by to šlo, kdyby každý ubral pár fatálů, v jednom případě dokonce vyloučení za špatné střídání a jednoho vlastňáku a trochu lépe a svižněji řešili útočné akce. Nasazení prostě neodpovídalo našim možnostem a užší sestava nedovolovala náš tlak proměnit – navíc jsme dohrávali s pár bolístkami a zkrátka pod průměrem toho, co dokážeme.