Tři bodíky pro juniorskou rezervu

Kolotoč víkendových florbalových zážitků se opět roztáčí a Junioři B vyrazili na svůj první turnaj do Králova Dvora o ligu níž, než jsme z loňska byli zvyklí. O cílech do sezóny tedy nebylo pochyb - návrat zpět do druhé ligy.

V odpoledních hodinách nás čekal první zápas proti Modrým koňům ze Stochova a herní projev, vzhledem k sestavě, měl být jasný. Porodní bolesti na sebe nenechaly dlouho čekat a hned zkraje zápasu jsme přizpůsobili své tempo hře soupeře a se vší úctou je mi líto všech, kteří zápas museli sledovat. Od předržování balónu, zbytečné kličky na středu hřiště, nedostatek pohybu... Skóre 1:0 po první třetině bylo tristní. Bohužel nemůžeme říci, že by se nějak výrazně tempo do zbytku utkání změnilo, naštěstí aspoň úspěšnost v zakončení šla postupně nahoru. Klid na duši přinesl až pátý kuriózní gól Fíly Spěváka lobem z vlastního obranného pásma, který nečekaně doplachtil za záda soupeřova gólmana. I když jsme nechali občas zbytečně soupeře ohrožovat Vagiho, tak jsme do závěru zápasu udrželi skóre 9:0 a odnášíme si první tři bodíky, nervově dost vydřené. Vagimu posílám ještě jednu gratulaci k čistému kontu a celkovým šesti zákrokům za celý zápas.

Po krátké pauze jsme naskočili rovnou do zápasu proti Kralupům. V rámci koncepčního utkání přebral vedení nad zápasem zraněný Martin Sedláček a Filip Vágner (kteří se svých rolí zhostili až nečekaně dobře). Kralupy nás ale zaskočily velmi aktivní a tvrdou hrou i v osmi hráčích, o emoce rozhodně nebyla nouze a rozhodně ani o přestřelku. Bohužel nás dostihla nedůslednost v plnění zápasových pokynů a jedinou brankou ve třetí třetině soupeř rozhodl o svém vítězství, kdy ani závěrečný tlak ve hře bez brankáře nepomohl.

Herně sice vidíme progres, ale stále máme na čem pracovat, jestli chceme dosáhnout stanoveného cíle. Aspoň, že ty tři bodíky máme. Díky všem, včetně rodičů, za turnaj a těším se příště!

Autor: Jan Pauček