Související zápasy

Strži BLACK znovu stříbrní, RED postupují po nájezdové loterii

Třetí kolo stržů přineslo Panterům skvělé výsledky – BLACK obhájili v nejvyšším koši stříbrné medaile, RED pak ovládli svůj koš. Blízko postupu byli i WHITE, kteří nestačili na jediného soupeře.

BLACK znovu stříbrní, ve finále nestačili na Bohemians

Třetí turnaj poslal Strže BLACK opět na Chodov, tentokrát díky pořádajícímu Olympu. V základní skupině jsme tu narazili na Tatran Střešovice. První půlka nám vyšla a vypadalo to na snadný zápas. Tatran v 2. poločase přidal, nám se přestalo dařit a hráčům v červeném se povedlo vyrovnat. Ještě že máme v týmu Honzu Kubíčka, který půl minuty před koncem rozhodl zápas pěknou střelou do horního rohu branky soupeře. Výhra 4:3. Druhý zápas proti domácímu Olympu byl z naší strany odehraný už lépe a po jasné výhře 5:1 jsme postoupili do druhého finále za sebou.

V něm nás čekala opět Bohemka, které jsme měli co vracet z posledního vzájemného zápasu. Úvod utkání nám nevyšel a rychle jsme prohrávali 0:1. Hra se vyrovnala, šance měly oba týmy, dlouho se skóre neměnilo. V závěru poločasu se Bohemce podařilo využít přesilovou hru a do šaten se šlo za stavu 0:2. Druhý poločas i přes velkou snahu našeho týmu dominoval soupeř. Výsledkem bylo skóre 2:6,stejné jako při posledním finálovém zápase. I přes závěrečnou prohru jsme se v tabulce posunuli na 3. místo.

Děkujeme rodičům za podporu a těšíme se na další turnaje.

Autor: Sebastián Semerád

WHITE na Campanusu vyhráli dva zápasy

Ve třetím kole ligy jsme vyrazili na halu Campanus na Chodově, kde nás překvapil příjemný povrch a dobrý vzduch. Odehráli jsme tu tři zápasy, a to proti Traverze, Mladé Boleslavi a domácí Dvojce – dva vítězné, z jednoho jsme odcházeli jako poražení.

V prvním utkání jsme podali dobrý výkon a vyhráli oba poločasy. Byli jsme aktivní a proměňovali jsme šance. Proti Mladé Boleslavi to už z naší strany bylo horší, soupeři, s nímž jsme jinak hráli vyrovnaně, jsme podlehli 1:4. Boleslav hrála hodně agresivně a my jsme ztráceli balony – s jejich tlakem jsme se jednoduše nedokázali vyrovnat. Proti Dvojce už jsme nastoupili značně unavení, ale i tak jsme soupeře dokázali přehrát a vyhráli solidním výsledkem 4:2.

Turnaj se nakonec povedl, jen škoda, že jsme i přes posily z družstva BLACK nedokázali postoupit do vyššího koše.

Autor: Tomáš Tinkl

RED postupují, rozhodly nejtěsnější nájezdy

Úvodní zápas čekal družstvo RED už brzy ráno, kdy jsme nastoupili proti Barracudas ze Slaného. I přes naší velkou snahu jsme často netrefovali bránu, ale to nevadí, chybami se člověk učí. :-) Ne vždy jsme posílali přesné nahrávky a dělali v obraně laxní chyby, i přesto jsme ale zápas dotáhli do vítězství 3:2, close one!

Ve druhém zápase jsme hráli s Blue Horses ze Slaného a ani tento soupeř nebyl špatný a nedal nám nic zadarmo. Uprostřed zápasu ale za vyrovnaného stavu Maksym Marushkevych vymyslel taktiku, že zkusí clonit brankáři, což přineslo tři góly, Maksym ale ke svému smutku zůstal byť bez jediné asistence. I tak jsme ale zvítězili 6:3 a mohli jít do bitvy o postup.

V něm se rozhodlo, zda postoupíme či ne, takže jsme do něj vložili veškeré svoje síly a sklil, který máme, o poločase to ale bylo stále 0:0 a to se nezměnilo ani ve druhé půli, šlo se tedy za bezgólového stavu do nájezdů. Za soupeře zse prosadili dva hráči, od nás tři a všechno tak rozsekla až poslední série, v níž náš brankář svůj nájezd vychytal a poslal nás k velké radosti z postupu do druhého koše!

Autor: Maksym Marushkevych