Strži BLACK urvali nájezdový bronz, WHITE museli k pátému koši do Kolína

Předposlední hrací víkend starších žáků je za námi, jak se jim dařilo?

Bronzová loterie pro BLACK

Strži k dalšímu turnaji vyrazili do podolské EXE Sport Areny.

V prvním utkání nás čekali BLACK ANGELS, kteří se do nejvyššího koše prokousali z toho nižšího. Soupeř nám hodně zatápěl a v jednu chvíli dokonce vedl o dvě branky, došlo tedy i na nepříjemné ranní podcenění prvního zápasu. Soupeře jsme museli honit po celém hřišti, ale dokázali jsme včas zapnout a nakonec i průběh otočili k vítězství 5:3.

Ve druhém utkání nás čekala Bohemka, která hraje hodně nátlakově a snaží se určovat tempo hry. Je tedy vždy otázka toho, zda se jim přizpůsobíme, nebo budeme hrát vlastní hru. Po prvním poločase to vypadalo dobře a vedli jsme 3:1, ve druhé půli jsme ale odpadli, dostali několik gólů a konec už tak byl o hlavě, kterou měl soupeř zkrátka nastavenou lépe.

Do duelu o třetí místo jsme pak museli s upravenou střídačkou - odjíždějícího Jenču nahradil mladší z bratrů Paučisů, jehož záhy doplnil i jeho starší kolega. První jmenovaný se navíc blýskl už před duelem, kdy vyhrál kosovací soutěž a poslal nás právě do bitvy o bronz. Ta byla dlouhou dobu výsledkově vyrovnaná, na vedoucí branku soupeře jsme zvládli brzy odpovědět a minimálně ve druhé půli několikrát i měli na holi rozhodnutí, herní a střelecká převaha ale ztroskotala na smůle v zakončení a šlo se tak do nájezdů. I v nich se na střelce čekalo dlouho, až ve čtvrté sérii se totiž prosadil “půjdu tam jen když to ten přede mnou nedá” Hrnec a rychlým blafákem rozhodl o tom, že to i bez Jenči jde a ten bronz posíláme na cestu do Náchoda!

Autoři: Lukáš Jenšík, Tomáš Pauček

Kolínská miste v podání WHITE

V předposledním kole ligy jsme zavítali do města Kolína, kde na nás čekali soupeři z 5. koše. Proto nás nečekolo nic lehkého, což se nakonec potvrdilo.

V prvním zápase jsme potkali kluky z Tigers. Zápas byl o dvou půlkách. První nám vyšla, ale ta druhá byla o dost horší. Postupně náš výkon vadnul. Začalo to obdrženou brankou v přesilovce, soupeři jsme přenechali iniciativu a nedokázali jsme se do zápasu vrátit. Jedinečnou šanci jsme měli 10 vteřin před koncem, ale prázdnou klec jsme netrefili a obratem jsme dostali poslední branku.

Po dlouhé pauze jsme narazili na Akademii MB a bylo to opravdu naražení. Soupeř byl ve všech činnostech lepší, fyzicky, technicky a i myšlením při hře. Přesto jeden čestný gól jsme vsítili. Co jsme si tedy opravdu potrénovali, byla hra do obrany.

V posledním zápase dne jsme se utkali s Bohemians. Celý zápas byl vyrovnaný. Celkem se nám dařila i mezihra. Kaňkou na zápase byla naše disciplína. Během utkání jsme si vyzkoušeli celkem dvakrát oslabení ve třech, což by se stávat nemělo. Pozitivní na tomto zápasu je, že jsme obě dlouhé oslabení ubránili a 5 vteřin před koncem jsme dokázali vyrovnat. Bohužel dovednostní soutěž, nájezdy, nám nevyšly a my skončili bez výhry.

Děkujeme rodičům za dopravu a podporu při turnaji.

Autor: Zdeněk Šejvl