Společné pořádání stržek

Starší žákyně se o víkendu sešly na společném pořádání, které přineslo i souboj dvou panteřích družstev.

BLACK uspěly až na závěr

Během první adventní neděle se starší žákyně BLACK & WHITE společně vydaly do domácí haly v Rudné, kde je čekal dlouhý den plný zápasů a pořádání. Silnice byly zasněžené a tak část holek měla lehké zpoždění, zbytek, co byl na hale včas, už stavěl hřiště a snažil se rozchodit časomíru.

Vše se včas stihlo a mohlo se rozehrát první utkání dne - Panthers Praha BLACK proti holkám z Dvojky. Utkání bylo vyrovnané a přelévalo se ze strany na stranu kvůli velké spoustě nepřesných přihrávek a odcházel z něj nakonec šťastnější soupeř. Sotva skončil zápas, na hřišti už se rozcvičoval náš další soupeř ze Světlé nad Sázavou a tak holky měly jen pár minut na oddych, napití se a prodiskutování chyb z předešlého zápasu.

Úvodní hvizd odstartoval druhý zápas, ve kterém byla vidět touha po gólech. V první polovině jich padlo sedm, z toho hned čtyři v náš prospěch a tak jsme do druhé poloviny šli s vedením o jednu trefu. O to jsme ale hned v první minutě druhé poloviny přišli a stav byl vyrovnaný. Následovala naše přesilovka, kterou holky využily a zase se dostaly do vedení, které po chvíli zvýšily na 6:4. To se bohužel nepodařilo udržet a minutu před koncem utkání bylo opět vyrovnáno. Necelých 30 vteřin do sirény navíc Světlá přidala ještě jeden gól a poprvé v zápase se tak ujala vedení. Bohužel ani hra v šesti a hlasité fandění Panterek WHITE nepomohlo na vyrovnání a tak odcházíme bez bodu. Dlouhá tříhodinová pauza byla před námi. O program ale bylo postaráno - fandit spoluhráčkám z WHITE, pořádání a zasloužený oběd.

Nepovedený turnaj pro WHITE

Holky si jely tento turnaj především užít a nasbírat cenné zkušenosti od starších a lepších soupeřů. V takovémto duchu se odehrály první dva zápasy, kde nás čekala Sklo Bohemia Světlá a SK Dvojka. Holky se především soustředily na bránění, což jim v prvních polovinách vycházelo a tak byl stav velmi vyrovnaný. Bohužel, v druhé půli nám odešla koncentrace a začaly jsme zbytečně zmatkovat.

Poslední utkání se neslo v duchu derby, kdy se proti sobě utkaly naše dva týmy starších žákyň. Jak už to tak bývá, poslední zápasy jsou vždy nejtěžší, hlavně co se týká soustředění a únavy. Na týmu WHITE to bylo lehce znát, ale i tak se Panterky nevzdávaly a proháněly svoje starší a zkušenější kamarádky s velkou odvahou a nasazením. Naopak tým BLACK prokázal svoji zkušenost a s klidem hrál na balónku. Avšak několikrát jim zatopily mladší soupeřky, když se prodraly jejich pevnou obranou a několikrát šly do samostatného úniku. Po konci zápasu si holky udělaly společně kolečko a jako jeden tým si naposledy v první adventní neděli zakřičely svůj pokřik.

Autorky: Šárka Hromková a Kateřina Macounová