Povedený start března pro starší žáky

Vstup do třetího měsíce kalendářního roku vyšel starším žákům skvěle - z devíti utkání uhrála tři družstva hned sedm výher a zapsala jedinou porážku!

BLACK udrželi nejvyšší koš

Starší žáci BLACK vyrazili na zápas na Praze 11 na Chodově.

První zápas nás čekala Mladá Boleslav, kde s novým trenérem zkoušeli novou hru a dost nepříjemně napadali do osobní obrany a to nám dělalo velké problémy. I přesto jsme soupeři odskočili o 3 branky, ale ztrátou koncentrace a našimi individuálními chybami soupeř vyrovnal a brali jsme tak zaslouženě jeden bod.

Druhý zápas nás čekal Tatran Střešovice a musím uznat, že tento zápas Tatran by lepší - lépe kombinoval, perfektně držel míček a zaslouženě bral výhru 5:4.

Poprvé v ročníku jsme tak hráli o udržení, a to s pražským Chodovem. Tady jsme od začátku diktovali tempo, drželi míček, tvořili si šance a celkově byli lepší, takže jsme k udržení zaslouženě dokráčeli.

Turnaj nebyl ve všech ohledech špatný a chyběli nám dva hráči, ale i přesto si myslím, že hra podtlakem nám dělala zbytečné problémy. Děkuju všem hráčům za turnaj rodičům za podporu.

Autor: Lukáš Jenšík

Povedené pořádání WHITE

V dalším kole ligy nás opět čekaly 3 zápasy v rychlém sledu. Jako bonus jsme pořádali, takže vše se odehrálo v Radlicích. Čekali na nás známí soupeři, se kterými se celkem pravidelně potkáváme. Tudíž jsme věděli, co nás čeká. Nás se sešlo krásných 13+2, problém se sestavou tedy nebyl vůbec žádný.

V prvním utkání jsme narazili na Traverzu. Zápas byl v pěkném tempu, šance se střídaly na obě strany. Těsně před polovinou zápasu se nám podařilo vstřelit dvě slepené branky, proto se nám o pauze lépe dýchalo. Ve druhé části utkání jsme ještě přidali v pohybu a více se nám začalo dařit i střelecky. Takže jsme si došli pro první vítězství dne.

Pak na nás čekalo Kladno. V tomto zápase jsme trochu polevili v tempu a mysleli si, že to přijde samo. Dále jsme hráli dost nedisciplinovaně a výsledkem byla tři vyloučení, která jsme však v pohodě odbránili. Z naší jediné přesilovky jsme pak utkání rozhodli. Za celé utkání tedy padl jeden jediný gól, celé to bylo takové mdlé.

Jako poslední nás vyzvali Vlci z Kostelce. Zde šlo o jediné, hlídat a odbránit soupeřův první útok, který se skládal ze dvou šikovných a k tomu ještě rychlých hráčů. Za to musím kluky pochválit. Poradili si s tím s grácií a moc možností soupeři nedali. Nám se dařilo střelecky, zejména z větší vzdálenosti.

Myslím si, že pro třetí vítězství dne jsme si došli zaslouženě.

Já chci poděkovat Honzovi a Filipovi za pomoc při pořádání. Děkujeme rodičům za podporu.

Autor: Zdeněk Šejvl

Tři ze tří pro RED!

Panthers – T. B. C. Králův Dvůr 3:1

Na začátku utkání se zdálo, že máme jasnou výhru, protože zvolená taktika VM (vyhrát musíme) se v minulých zápasech osvědčila. Tento sen se však rozplynul v šesté minutě, kdy se Králův Dvůr dostal k brance a zakončil. To nás ale nerozhodilo a v osmé minutě prokličkoval mezi hráči Dan Sava, kterému se povedlo vstřelit gól. To nás ještě více povzbudilo do druhé půlky zápasu a hned v první minutě vstřelil s asistencí kapitána Mikyho Hejnyše gól Sam Perlín, který výjimečně nebyl v bráně. Potom, co jsme viděli, že jsme ve vedení, rozhodli jsme se, že nesmíme prohrát. Marek Flip nás podržel a povedlo se mu nepropustit další gól. To ještě potvrdil střelec Dan Sava společně s asistencí Tadeáše Benčáta, kterým se povedlo dát gól na 3:1. S tímto skóre zápas skončil.

Panthers – Florbal Pro Beroun 2:1

Tohle utkání bylo velmi napínavé. První půlku jsme se snažili, co to šlo, ale nepadl žádný gól. V šestnácté minutě, ale vstřelil branku Beroun. Nenechali jsme se rozhodit a ve dvacáté první minutě se trefil do branky Štefan Ivor. Zápas skončil 1:1 a po druhém kole nájezdů jsme vyhráli. Tahle výhra pro nás byla velkou motivací, protože následující zápas byl o postup.

Panthers – FBC Dragons Red Hořovice 5:4

V tomhle zápasu jsme zažili největší obrat letošní sezóny. Ze začátku jsme na tom nebyli moc dobře. V páté minutě jsme byli vyloučeni za nedovolené vrážení a hned chvíli na to za nedovolené střídání. Oslabení pět na tři se nám nepodařilo ubránit a dostali jsme první gól. Hned ze začátku druhé půlky jsme dostali v dalším oslabení další gól. Po gólu na 3:0 jsme se konečně semkli a začali jsme to tam sázet. Hned Šimonovi Strychovi v devatenácté minutě se povedlo dát gól. Za malou chvíli dal další gól Štefan Ivor a pak opět Šimon Strych. Skóre bylo 3:3 pořád jsme se snažili o rozhodující gól. To se povedlo s asistencí Kuby Uherka vstřelit gól Samovi Perlínovi a my jsme se dostali do vedení. To se ale Hořovicím nelíbilo a v poslední minutě dali gól. Postupový zápas ale nemohl skončit remízou a tak rozhodly nájezdy. V nájezdech se povedlo Markovi Filipovi všechny střely chytit a jako jediný vstřelil gól Šimon Strych. Tím dal hattrick rozhodl zápas. Tento turnaj byl velmi napínavý, ale my jsme měli jasný cíl, který jsme splnili – vyhrát a postoupit.

Také je potřeba neopomenout skvělé výkony brankáře Marka Filipa, který nás v těžkých chvílích, obzvláště v nájezdech, podržel. Také děkujeme fanouškům za podporu a trenérovi Markovi Leišovi, za super taktiku. A těšíme se na další turnaj.

Autor: Václav Koubek