DošwichPanthers
5:9(1:3,0:2,4:4)
ne 3. 3. 2024 18:00 @ SH Milevsko, Národní liga, 4. kolo

Muži jsou v semifinále, za postupem je dotáhl pětibodový Nový

Druhý pokus už mužům vyšel – Panteři ve čtvrtém čtvrtfinálovém duelu na půdě Milevska zvítězili jednoznačně 9:5 a postupují tak do semifinále. Hrdinou večera byl odchovanec Josef Nový, jenž vítězství řídil hattrickem a dvěma asistencemi navrch.

Pražané za postupem vyrazili už v úvodní třetině, do níž vstoupili daleko lépe než o den dříve. Už v páté minutě je do vedení pěknou ranou z otočky poslal Nový, na nějž vzápětí navázal druhou trefou Zelinka. Fakt, že se nebude hrát v rukavičkách a pro ostré souboje se nepůjde daleko, pak ukázala i tři vyloučení během jediné minuty, z nabídnuté přesilovky ale hosté nic nevytěžili. Prosadit se tedy povedlo i domácím a nádherná trefa Tomaška rozhodně stála za to, na dlouhou dobu to ale od Došwihu bylo vše – po následujících 26 minut se totiž gólově zapisovali do statistik pouze Panteři.

Vše začal ještě před přestávkou perfektně schovanou střelou Nový, v takticky svázanější druhé periodě se na další trefy dlouho čekalo. Až krátce po polovině duelu se v rozmezí 75 sekund dvakrát po krásné individuální akci prosadil Wojnar a hosté byli rázem v trháku – vedli 5:1, rozložení domácí museli dokonce sáhnout i k výměně gólmana a navrch se obraně v čele s Buzíkem podařilo přestát i přesilovku Milevska.

Jestli ale diváci v prostřední periodě sledovali spíš taktické šachy než vyloženě atraktivní florbal, závěrečné dějství celé série jim bohatou podívanou vynahradilo. Milevsko vrhlo všechny síly směrem vpřed, Pražané naopak využívali početných skulinek v otevřené domácí obraně a výsledkem tak byla přestřelka, v níž už během úvodních šesti minut oba celky přidaly po dvou trefách a dostaly tak diváky do varu. Za domácí nejprve snižoval Kolář, slepené dva góly nicméně Pražany poslaly do vedení už 7:2, jež záhy korigoval Černý.

Hra se poté přeci jen trochu uklidnila, Panteři mohli zápas v klidu kontrolovat a domácí Došwich sbíral síly na závěrečný nápor. Ten podpořil už sedm minut před sirénou také hrou bez brankáře a risk se zprvu zdál jako povedený – už po půl minutě netradiční počet hráčů na ploše proměnil v trefu na 4:7 Dvořák, následně ale Panteři ve stejné situaci odolali a navrch přidali další dvě pojistky. Nejprve do prázdné klece zakončil Kačer, který navíc o tři minuty později využil i Dolejšovo vyloučení a definitivně tak stvrdil panteří postup do semifinále – závěrečná korekce z domácí strany už byla čistě kosmetickou záležitostí.

Pražané tak ve čtvrtém utkání série porazili Milevsko na jeho půdě 9:5 a celkově tak čtvrtfinálové bitvy ovládli poměrem 3:1 na zápasy. V semifinále se utkají s Náchodem, jenž ve čtvrtfinále přehrál TROOPERS taktéž 3:1, série začne už příští víkend v Rudné, doražte Pantery podpořit!

Autor: Tomáš Pauček