Juniorské trápení pokračuje

V neděli v pozdních odpoledních hodinách vyrazila juniorská rezerva do nedalekých Černošic k jednomu z posledních kol této sezóny. Tradičně nás nečekalo nic jednoduchého a díky dalšímu překrytí všech možných turnajů jsme na místo činu vyrazili v počtu 9+2.

Naším prvním vyzyvatelem byl střešovický Tatran a vstup do utkání se nám vydařil na výbornou. Po úvodním buly se na balon rychle dostal Rekso, který nedal střelou od levého mantinelu žádnou šanci zaskočené obraně i brankáři. Chvíli se nám dařilo držet vedení i celkem vyrovnanou partii, to až do konce třetí minuty, kdy jsme inkasovali poprvé. Jak už asi z textu vyplývá, tak to taky bohužel nebylo naposledy. Do konce první části jsme obdrželi ještě dva kousky, z nichž jeden z trestného střílení po hře v brankovišti. Po zbytek utkání nás už Tatran dokázal držet pod tlakem na vlastní polovině s občasným zábleskem naděje v podobě pokusů o brejk. I když chytající Flajzi předváděl nespočet fantastických zákroků (včetně doslova last minute monster savu doslova z hrany brankové čáry) a obrana vytahovala jeden blok za druhým, tak jsme rozdíl třídy nevyrovnali a z prvního zápasu si odnesli krutou porážku 1:11.

Po dvouzápasovém odpočinku naplněným zkoumáním hry ostatních družstev nás čekal další pražský soupeř, tentokrát zelenobílí Bohemians. I ve druhém zápase se nám povedl vstup a to díky brance Vachušky po pouhých 81 vteřinách. I když nás soupeř často dokázal zatlačit do našeho pásma, tak druhý zápas byl podstatně vyrovnanější a jednobrankové vedení jsme dokázali udržet téměř až do konce třetiny. Bohužel po vyloučení Kaliho Klokani dokázali využít našeho zaváhání na brankovišti a pouhou vteřinu před sirénou srovnat na 1:1. Druhá třetina pro diváky moc atraktivní být nemohla, soupeř nás často tlačil a naší hře jako by se vytratil veškerý drive a energie. Dvanáctiminutové trápení "naštěstí" přineslo jen jednu branku do naší sítě a do třetí části jsme tak šli s jednobrankovým mankem. To se naneštěstí změnilo po necelých 3 minutách a obrat začínal být mnohem těžší. Odpověď jsme tedy nenechali dlouho schovanou a o 16 vteřin později přidal kontaktní branku Hroudič. Hra se přelévala ze strany na stranu a vteřiny pomalu ubíhaly až přišlo vyloučení na straně Bohemky. Přesilovka se nám moc nedařila, dokud vše do svých rukou (doslova) nevzal Rekso a rázem jsme měli srovnáno a zaděláno na drama. Osud si s námi ale rád krutě pohrává a 24 vteřin před koncem základní hrací doby propadl, po střele ze středu, balónek za Dejvova záda. Pokus o závěrečný press nevyšel a tahle prohra nás bude ještě dlouho žrát.

Je škoda, že naše výkony na hřišti se zlepšují až těsně před koncem sezóny, ale aspoň víme, že tam ten progres je. A samozřejmě taky na závěr děkujeme panu Zalabákovi za, tradičně, skvělé fotky!

Autor: Jan Pauček