Start98Panthers
6:10(3:5,2:3,1:2)
so 9. 3. 2024 19:30 @ SH Jižní Město, 1. liga žen, 1. kolo

Fantazie! Ženy mají první bod, favorita ze Startu přejely deseti góly!

Těžko říct, zda existuje lepší pozvánka na nedělní výlet do Rudné než ta, kterou připravily v sobotu prvoligové #princezny. Ty se nezalekly papírového favorita ze Startu a na jeho hřišti ho vyprovodily domů deseti góly! Dotáhnou to před vlastními fanoušky k postupu?

Kdo přišel na Jižní Město až pár minut po startu úvodní bitvy osmifinálové série, tak stejně jako autor tohoto fejetonu neprohloupil. Jistě, nepozorné fanoušky mohl zaskočit rychlý start, kdy se oba týmy prosadily po jednom gólu, to ale nebylo zdaleka ani začátkem toho, co se teprve na hokejové hale chystalo.

Panterky totiž na Chodov přijely v pozici outsidera, však proti nim stála síla, jež celou první ligu vyhrála, zatímco děvčata z Radlic se musela smířit až s průběžnou devátou příčkou. Jenže jak vám řekne libovolný fanoušek třineckých Ocelářů, play-off je zkrátka jiná soutěž a její sílu využila děvčata v bílém naplno.

Na vedoucí gól Mezerové si totiž přichystala hned čtyřnásobnou odpověď, jíž nacpaly do rozmezí pouhých tří a půl minut. Nádherné trefy Bočkové, Kris a Nechvátalové doplnil skvělý důraz Zubové a favorit byl náhle v pozici, kterou nezná - musel dotahovat tříbrankové manko.

To se mu sice ještě povedlo zmírnit před odchodem do kabin a skóre první třetině se tak ustálilo na bláznivých 3:5 z jeho pohledu, nálož gólů ale pokračovala - v takticky opatrnější druhé části vrátila hned v úvodu jistotu na hostující hokejky Schmiedová, Panterky navíc zdařile kontrolovaly hru a nepouštěly domácí hráčky k Neumanové. Ta zároveň působila v hostující kleci jako skála a vychytala spoustu nebezpečných akcí soupeře. Směrem vpřed se navíc bílým mimořádně dařilo a ještě do konce třetiny tam, stejně jako jejich sok, poslaly další dvě trefy ta druhá z nich navíc znamenala zkompletování hattricku v podání rozjeté Bočkové.

Do třetí části se tak šlo za panteřího vedení 8:5, což byl i průběžný stav, co na tabuli vydržel zdaleka nejdéle - znovu se měnil až zkraje 55. minuty. Start do té doby stihl neúspěšně dobývat hostující klec, nepomohl mu ani timeout a brzká hra bez brankáře, která sice přinesla ještě snížení z hole Lytorove, nezastavitelná Bočková ale tuto početní nevýhodu dvakrát zametla zkušeně do prázdné klece a stanovila tím výsledek na konečných parádních 10:6 pro Panterky!

Ty tak v sérii hrané na dva vítězné zápasy drží nečekaný matchball a mohou ho proměnit už v neděli před vlastními fanoušky - přijďte je na třetí odpoledne do Rudné dotlačit k velkému překvapení a vysněnému čtvrtfinále, holky vás budou potřebovat!

Autor: Tomáš Pauček