Dvě vítězství ze zasněžených Kobylis

O první zasněžené neděli letošní zimy nás čekalo další hrací kolo ligy v nám dobře známých Kobylisích. V pravé nedělní poledne jsme se sešli v počtu 9+1, kdy v bráně nastoupil oslavenec Hrůša, kterému jsme chtěli zpříjemnit narozeniny naší kvalitní obranou. I přes to, že nás čekaly zápasy s týmy z dolní části tabulky jsme věděli, že body nám nedá nikdo jen tak a budeme si je muset tvrdě vybojovat.

V prvním zápase jsme se utkali se soupeřem z Kolína, který přijel se značně širokým kádrem. Do zápasu jsme ovšem vstoupili mnohem lépe a od začátku jsme diktovali tempo hry. Valnou část první třetiny jsme byli na balonku a vytvářeli si ohromné množství šancí. Bohužel jsme však měli tristní koncovku a z velikého množství šancí se nám podařilo vstřelit pouze tři branky. Jedinou kaňkou na první třetině byla naše přesilovka, kdy se soupeři podařilo získat balónek a z následného samostatného úniku bylo nařízeno trestné střílení. S ním si však poradil Hrůša a na tabuli po konci první patnáctiminutovky svítilo skóre 3:0 pro nás.

Do druhé části jsme vstoupili stejně jako do té první. Postupně se ovšem kvalita naší hry začala zhoršovat a začali jsme stále více a více kazit přihrávky. Na konci druhé třetiny nám pomalu začínal docházet dech a Kolín se stále více dostával do zápasu. Díky naší dobré obraně a skvěle chytajícímu oslavenci se nám podařilo držet čisté konto a po druhé třetině byl stav utkání 5:0.

Ve třetí třetině Kolín převzal otěže hry a byl většinu času na míčku. Ve 34. minutě se podařilo soupeři překonat naši obranu a vstřelil první branku. To bylo ovšem z jeho strany všechno. Ve zbytku utkání se nám dařilo bránit všechny akce Kolína a hrozit z následných rychlých protiútoků. Výsledné skóre se tak zastavilo na 8:1.

Mezi zápasy jsme se vydali do nedaleké kavárny, kde probíhala vášnivá debata o neskutečném výkonu Šáfiho, který hrál jako prime Kevin de Bruyne a rýsoval tam neskutečné křižné přihrávky přes celé hřiště.

Po návratu na halu k našemu druhému zápasu proti rezervě Wizardů nás čekalo nepříjemné zjištění, že bohužel dorazil pouze jeden rozhodčí. I přes značné protesty našeho soupeře se nám ovšem podařilo vyjednat zahájení zápasu pouze s jedním rozhodčím, kterému bych tímto chtěl poděkovat za to, jak se s tím dokázal popasovat.

Vstup do zápasu se nám ovšem vůbec nepovedl. Celou první třetinu jsme si nedokázali dát pomalu ani jednu přesnou přihrávku a nedokázali jsme se vůbec přiblížit k brance soupeře. Naše obrana taky nebyla úplně nejlepší a soupeř toho dokázal využít. První třetina tak skončila za stavu 0:1 v náš neprospěch.

Od druhé třetiny se ovšem naše hra rapidně zlepšila. Začali jsme hrát mnohem více na balónku a kombinacemi jsme si začali vytvářet veliké množství šancí. Sice nás opět trápila špatná koncovka, ale s přibývajícím časem jsme začali dávat branky a vytvořili jsme si pohodlný náskok. Obranu jsme také zlepšili, i když jsme se potýkali s občasnými výpadky a nevynucenými fatály. Výsledný stav utkání byl 7:1 a my jsme si tak připsali další 3 body do tabulky.

Náš výkon měl sice v obou zápasech do ideálu daleko, ale na to se historie ptát nebude. Nějaké hezké akce se nám ve výsledku ale podařily a užili jsme si tak příjemné nedělní odpoledne.

Autor: David Pech