Dorost zakončil podzim sestupem

Poslední turnaj roku 2023 přivedl Dorostence A opět do Plzně. Vinou kolize s turnajem starších žáků a předvánočního lyžování jsme lepili sestavu na poslední chvíli. Tentokrát nebyl přítomen ani hlavní tréňa Daneček, který si plnil svoje zásnubní povinnosti v Hluboké nad Vltavou. Jak poslední zápasy roku 2023 probíhaly se dočtete od Ondry Urbánka a Matyho Kempfa.

První zápas nás čekalo Ústí nad Labem. Věděli jsme, že to bude těžký soupeř, ale i přesto v oslabené sestavě jsme se chytli za ramena a zkusili jsme urvat nejlepší výsledek. Po úvodním buly nás Ústí rychle, efektivně napadalo, avšak naši zkušení beci Kohom (Maty Kempf) a Váša Rejzl uklidnili tempo hry a poslali dlouhý balón na Davida Sladkého, který krásně s troškou štěstíčka zakončil a dal úvodní gól zápasu. Poté jsme ale dostali rychlé čtyři góly a vzápětí to bylo 4:1. V patnácté minutě zápasu se nechal vyloučit hráč Ústí a měli jsme přesilovku, která byla zahrána krásně a s asistencí Ondřeje Urbánka dává svůj druhý gól v zápase David Sladký.

Zápas byl v tuto chvíli velice vyrovnaný a snažili jsme se otočit stav utkání. Dostali jsme další dva góly, pak za stavu 6:3 snižoval krásnou střelou pod břevno Ondřej Urbánek. Dále tempo hry diktovalo spíše Ústí, ale nedali jsme se, a i za nepříznivého stavu 8:3 Martin Sedláček snižuje na 8:4. Dále nám už síly docházely, protože jsme do zápasu dali opravdu všechno a ke konci přidává alespoň čestnou branku Ondra Kořínek. Za stavu 11:5 končí zápas šťastněji pro soupeře.

Do zápasu proti Butchisu jsme šli s tím, že to toho dáme vše, co máme. V prvních dvou minutách jsme sice dostali rychlé dva góly, ale naštěstí nás to neposadilo a hned vzápětí ukázkově snížil David Semerád. První třetina ale i přes naši snahu skončila 2:4 ve prospěch soupeře. V té druhé jsme byli dvakrát vyloučení, za hrubost a bránění ve hře. Bohužel štěstí nám nepřálo a z mnoha akcí jsme vstřelili pouze jednu branku, a tak druhá třetina skončila poměrem 1:5. Ve třetí periodě nám už chyběly síly a odcházeli jsme na kondičku, jelikož jsme hráli pouze na dvě pětky. Konečné skóre bylo nakonec 4:14, ale náš cíl jsme splnili a to, že jsme do toho dali vše, co bylo v našich silách.

Půlku sezóny tedy zakončujeme sestupem o koš níž. Bohužel vinou různých absencí jsme na některé zápasy nebyli v plných, a tak tím pádem máme do roku 2024 co zlepšovat. I přesto klukům patří poděkování za odvedenou práci, rodičům díky za neutuchající podporu (nutno vyzdvihnout zejména Janu Ježkovou, která vždy, když může, tak nás přijede podpořit ). V novém roce se vrátíme silnější!

Autoři: Daniel Škvor, Matyáš Kempf, Ondřej Urbánek