Dorost přerušoval koloběh

Dorostence čekalo další kolo v zasněžené Plzni. Úkolem bylo odvrátit koloběh, kteří kluci nyní absolvují – výherní turnaje střídají ty proherní. Jak se klukům dařilo tentokrát vám telegraficky zprostředkuje Dan Brabec a Luky Mára (tímto si splnil svoji povinnost z minula, gratulujeme a děkujeme)!

Dorostenci zahájili první zápas s Gorilami Plzeň v Plzni, kde se sešli už v 9:00. Po zahájení zápasu dlouho žádný gól nepadl a až v osmé minutě Gorily dostaly míček za naší brankovou čáru. Na gól však dokázal odpovědět Alfréd Merkner hned po minutě a půl. Ještě před koncem první třetiny nám Gorily dokázaly dát další dva góly a my jsme tudíž odcházeli do rohu za stavu 3:1 pro soupeře.

Po začátku druhé třetiny jsme si vybojovali přesilovku, ve které dal gól Martin Sedláček. Bohužel hned na to jsme dostali rychlý gól od Goril, takže se výsledek zvýšil o jeden gól na každé straně. Ještě před koncem druhé třetiny Gorily daly gól a třicet sekund na to byl vyloučen Martin Sedláček společně s jedním hráčem Goril za hrubost, což znamenalo hru 4 na 4, při které ale nepadl žádný gól a my jsme tak na poradu opět odcházeli smutnější. Během třetí třetiny proběhlo jedno vyloučení ze strany Goril a jedno ze strany naší. Mezi oběma tresty jsme navíc bohužel znovu dvakrát v řadě inkasovali a nic se nezměnilo ani ve zbytku utkání, tudíž jsme z něj odešli poraženi.

Ve druhém zápase jsme se utkali s Fbc Plzeň. Oba týmy nastoupily s velkou motivací vyhrát. V první třetině bohužel trefil branku pouze soupeřův tým, Panthers nicméně dlouho nečekali a soupeřův tým potrestali taktéž úspěšným zakončením, díky čemuž skončila první třetina skončila remízou. Ve druhé části byl hned v první minutě vyloučen hráč ze soupeřova týmu za sekání. Panthers bohužel neproměnili přesilovku a naopak sami dostali gól. Ostudu nicméně napravili hned vzápětí a povedenou střelou znovu srovnali.

Oba týmy bojovaly ze všech sil. V 7. minutě byl vyloučen hráč Plzně za hrubost. Vzápětí ten samý hráč byl opět vyloučen za nesportovní chování. Panthers se ale nepoučili z minulé přesilovky a dostali další gól, na což následovala stejná reakce jako předtím, tudíž i vstřelená branka z naší strany. Druhá třetina tak skončila remízou 3:3.

V poslední třetině Panthers nastoupili s plnými silami a dali hned v prvních třech minutách dva góly. Následně byl vyloučen hráč Panthers za sekání, Plzeň ale tuto výhodu nedokázala zužitkovat. Po dlouhém boji se soupeř trefil do branky a dal gól. Panthers ale nepřišli prohrát a kluci byli rozhodnutí, že za každou cenu vyhrají. Soupeřům se nepovedlo vstřelit branku a díky tomu Panthers vyhráli.

Zažili jsme něco nového a tentokrát jsem jeden zápas vyhráli a jeden prohráli. V příštím kole se nám zadaří a konečně snad postoupíme do 1. koše.

Autor: Daniel Škvor, Daniel Brabec, Lukáš Mára