Dorost dvěma výhrami udržel koš

Ve stejný den a ve stejné hale jako juniory čekal další turnaj i elitní dorostence. Abychom udrželi 2. koš, bylo třeba oba zápasy vyhrát. Jak si posílený tým vedl se dočtete z článku od novice Pepy Poláka a stálice Martina Sedláčka.

Den po oslavách Dne boje za svobodu se tým dorostenců, posílený o pár jedinců ze stržů, sešel v hale na Kladně. První zápas jsme nastoupili proti FD Teplice, a i když bylo už skoro poledne, vypadalo to, že tým ještě spí. Začátek utkání totiž nebyl úplně vydařený, protože hned ve druhé minutě se míček dostal do naší branky a po dvou vyloučeních jsme již v 10. minutě prohrávali 0:2. Pár vteřin potom jsme se ale naštěstí probudili a bombou téměř z půli hřiště zavelel debutant mezi dorostenci Pepa Polák k obratu. Po dalších dvou minutách Pepa vytáhl svojí dělovku podruhé jako přes kopírák a srovnali jsme na 2:2.

Do druhé třetiny jsme tedy vstoupili remízou, ale hned v první minutě jsme se dostali do vedení brankou Matyho Kempfa, které jsme si udrželi až do konce. Jak ve druhé, tak i ve třetí třetině jsme gólově měli převahu. Za zmínku určitě stojí Vojty Nevšímala individuální prohoz třech hráčů před brankovištěm a nezištná přihrávka Matymu Kempfovi na jeho druhou branku v zápase. Konečnou výhru 4:7 pečetil gólem Vašek Rejzl do prázdné branky soupeře, který se nás snažil dohnat hrou v šesti. Výhru jsme si nakonec zasloužili, protože herně jsme byli lepší. Jen příště bychom měli naplno hrát už od začátku zápasu.

Do zápasu proti FBŠ Slavia Plzeň jsme nastoupili s jasným cílem vyhrát za 3 body a jet spokojeně domů. Zápas začal nepěkně, jelikož jsme už v 5. minutě inkasovali, avšak hned poté Filip Spěvák vymetl šibenici a bylo to 1:1. V první třetině jsme hráli velice vyrovnaně, proto byl stav 3:2. V druhé třetině se nic moc nestalo, jen jsme navýšili náš náskok na 4:2. Třetí třetina už byla naše, dali jsme další 4 góly a i přes vyloučení a snížení v závěru na 8:3 jsme v klidu dohráli. O víkendu jsme tím pádem vezli domů z Kladna 6 bodů a nemohli jsme být spokojenější.

Tento víkend se nám povedl. Bohužel výkony jsou jako na houpačce, a tak stále trčíme v 2. koši. Další turnaje nás čekají v Plzni a cílem bude opět postup, který už tentokrát přivezeme!

Autoři: Daniel Škvor, Josef Polák, Martin Sedláček