Dorost domácí prostředí nevyužil a na postup stále čeká

Dalšími dvěma turnaji na domácí půdě v Rudné pokračovala pouť elitních dorostenců. Bohužel první z těchto turnajů se nám hrubě nepovedl a tak bylo zapotřebí i za cenu úroků z prodlení trochu zchladit hlavy a připravit se na další turnaj, který by již úspěšnější.

Herní víkend dorostu začíná v 10:00 na domácí půdě ve sportovní hale Rudná. Soupeřem je pražský tým Butchis. Do zápasu jsme nevkročili pravou nohou a inkasujeme gól hned v druhé minutě. Na tento gól navazovaly dva další, a to v páté a osmé minutě. Na konci třetiny se nám povedlo snížit o jeden gól a první třetina konci 1:3. Druhá třetina nevypadala o moc lépe. Dostáváme dva rychlé góly během dvou minut a skóre je tedy 1:5. Nevypadá to pro nás dobře, ale jsme znovu na konci třetiny schopni snížit o jeden gól a skóre po konci druhé třetiny je 2:5.

Třetí třetina už vypadá lépe, hraje se převážně na soupeřově polovině a to vede ke dvěma gólům a hned v první polovině třetí třetiny se nám povede snížit na 4:5. Ve 40. minutě zápasu se hráč Butchisu proviní sekáním a jde si odpočinout na trestnou lavici na dvě minuty. Bereme si timeout a připravujeme se na přesilovou hru, kde potřebujeme dat gól. Gól se nám nepodařilo vstřelit a pokračujeme ve hře 5 na 5. Ubíhají poslední minuty zápasu a tlak na bránu Butchisu pořád sílí. Začínají poslední dvě minuty a k míčku se po přihrávce dostane Vojta Ježek, který to vezme na sebe a vyšle střelu z půlky, která se dostane až do branky za záda brankáře a skóre je vyrovnáno.

O vítězi tohoto zápasu budou muset rozhodnout nájezdy. První nájezd pojedou Panthers, konkrétně Prokop Hlaváč, ale tomu se gól vstřelit nepodařilo. Na řade je tedy Butchis, který na nájezd posílá Jakuba Göpferta a tomu se nájezd povede proměnit. Na řadě jsou znovu Panthers, které na tento nájezd zastoupí Kryštof Uher, ale nepovede se mu stav vyrovnat. Butchis má teď možnost rozhodnout zápas a na nájezd posílají Jana Minh Le, ale ten branku nevstřelil. Za Panthers pojede nájezd Vojtěch Ježek, kterému se už jednou povedlo zápas vyrovnat, ale to se mu znovu nepodařilo. Zápas konci a po nájezdech je vítězem Butchis.

Autor: Young Boys Bern Schmidt

Sobota se tedy zatím nevyvíjela podle našich představ, po prohře s BUTCHISEM následovala pauza, ve které většina kluků pořádala a odpočívala. Pak už se blížil čas zápasu. Po poradě a rozcvičení byl jasný cíl - vyhrát zápas a nadále bojovat o 1. koš. Porazit Plzeň byla samozřejmost. Do první třetiny jsme nevstoupili úplně skvěle. Museli jsme čelit hodně střelám, blokovat a nedařilo se nám střílet a trefovat branku. Pak jsme hráli oslabení a obdrželi první gól. Po faulu v bráně získali protihráči výhodu v podobě trestného střílení, náš gólman neuspěl a stav byl 2:0.

Poté se nám z přesilovky podařilo snížit, ale dvě minuty na to jsme opět obdrželi gól a z po první třetině byl stav 3:1. Do druhé třetiny jsme také nevstoupili nejlépe, opět jsme museli čelit hodně střelám, rozhodčí byli proti nám a po pěti minutách jsme obdrželi další gól. Poté už skončila druhá třetina a začala ta třetí, v té jsme opět byli zbytečně vyloučeni, po oslabení dostali gól, pak se nám v oslabení sice podařilo skórovat ale na výsledku to už nic nezměnilo, pak jsme ještě zkoušeli hru v šesti, která se ale nepovedla a utkání jsme prohráli 6:2.

Autor: Filip Cvejn

První turnaj v Rudné se nám tedy nepovedl. Dlouhou jsme seděli pospolu, diskutovali, trochu zchladili hlavu. Jestli se nám to povedlo, to se dozvíte v článku níže:

Zápas proti gorilám Plzeň jsme vyhráli 9:5. V zápase jsme těžili z výborné obrany, na které jsme se v týdnu hodně zaměřovali. Také jsme hodně hrozili z dobré ofenzívy a byli jsme hodně produktivní. Vojta Ježek a Prokop Hlaváč si dali hattrick a David Sladký si mohl taky dát dva góly, ale štěstěna mu tolik nepřála. Zápas hodnotíme pozitivně a děkujeme soupeři za něj.

Do druhého zápasu jsme vstoupili proti Ústí, který aktuálně vede bývalý hráč Panthers Karel Klíma, že chceme vyhrát, ale bohužel se tak nestalo. V první třetině v 22. sekundě dostal šanci trestného střílení Vojta Ježek, ale nájezd neproměnil. První třetina končí 1:1. Druhá třetina byla o poznání těžší. Oba týmy do toho vstoupily s maximálním úsilím. Druhá třetina končí v náš prospěch 4:2. V třetí třetině jsme v necelých třech minutách dostali dva góly. Dorovnali jsme a stav byl 5:5. Bohužel poslední slovo měl soupeř, který zápas vyhrál 5:6. Konečný stav obou turnajů nám vynesl 3. místo a tím pádem udržení koše. Další šanci k postupu budeme mít za 3 týdny. Věříme, že budeme pokračovat v poctivé defenzivě a budeme produktivní, abychom dosáhli k vysněnému postupu.

Autor: Kryštof Novotný