Céčko loupilo na Vinohradech

Jako nulomet (což už tu kupodivu nějakou dobu nebylo) mám to potěšení pro vás vytvořit report z našeho svatomartinského turnaje. Sestava na tento turnaj se nerodila lehko, protože kvůli pracovním a jiným povinnostem nemohli někteří hráči dorazit na oba zápasy. Díky skvělé práci našeho GM Romana Školníka a ochotě našich spoluhráčů z U23 a mužského Áčka jsme však nastoupili k oběma zápasům v krásném počtu 10 lidí v poli. Pavle, Domézi, Kryštofe a Tondo ještě jednou moc díky.

V prvním zápase, který pro většinu lidí začínal ve 12:00 a pro Davida Polcara 12:03, nás čekal souboj s rezervou Kobylis, což je pro většinu z nás oblíbený klub, kde máme spoustu kamarádů a vždy si s nimi rádi zahrajeme. Letos ovšem zahřívají poslední místečko v tabulce ligy a tak hlavním cílem bylo soupeře nepodcenit a uhrát povinné body. Na první gól zápasu se ovšem čekalo až do desáté minuty, kdy se prosadila jedna z našich posil Kryštof a už po dalších čtyřech minutách pak dával v přesilovce gól Kosťa i díky pěkné cloně Davida Polcara. Druhá třetina začala presingem a snížením ze strany Kobylis na rozdíl jednoho gólu, na což reagoval Polci důrazem v brankovišti a vrátil nám dvoubrankové vedení. Do konce druhé třetiny se pak prosadil i Koli.

Kobylisy vyměnily na poslední třetinu gólmana a Polci ho chtěl tak moc přivítat, že mu dal gól již po pětatřiceti vteřinách jeho pobytu mezi tyčemi. Kobylisy po pěti minutách kosmeticky snížily a my dali v posledních pěti minutách tři další góly a to jmenovitě a v tomto pořadí - Doméz, Tonda, Doméz. Zápas tak skončil 8:2. Bohužel jsme přišli o Kosťu, který si v posledních minutách po kontaktu se soupeřem obnovil zranění kolene a tímto mu za celý tým přeji úspěšnou operaci, rychlou rekonvalescenci a za rok třeba návrat na palubovky. Je to obrovská škoda, protože sezónu měl rozjetou famózně. Za zmínku ještě stojí, že zápas nám odpískal bývalý spoluhráč z Panthers Jirka Kropáček.

Během tříhodinové pauzy mezi zápasy nás Koli vytáhl na procházku deštivými Vinohrady do Lokálu, který byl ovšem plný a tak jsme šli zase zpátky jak Bilbo a trpaslíci a nakonec skončili v restauraci U Bohouše, kde jsme se osvěžili a kluci, kteří již dříve hráli proti našemu dalšímu soupeři z Mukařova, se vyzpovídali ze svých traumat.

Jak už bylo naznačeno naším druhým soupeřem byl tým Traverza Mukařov (noční můra našich postupových snah atd..). Oproti prvnímu zápasu nás opustil Štěpka a Kosťa a místo nich dorazili Kyblíček s Likisem. Zápas jsme začali soustředění jako již dlouho ne a v úvodních čtyřech minutách po gólech Doméze a Polciho vedli 2:0. Pak pisatel tohoto článku zaspal u tyčky a dovolil Traverze snížit na rozdíl jediného gólu. Naštěstí se jednalo o ojedinělý kix z naší strany a Jéža nám vrátil do konce třetiny vedení o góly dva.

V celém zápase jsme kluky z Traverzy do zakončení moc nepouštěli a tak v třetině druhé padly góly pouze na druhé straně a to po zásazích Doméze a Likise. Do třetí třetiny jsme tak šli za stavu 5:1 v náš prospěch a předsevzetím, že to nevymňouknem. Soupeř vystřídal gólmana, kterému jsme tentokrát dali větší prostor se rozkoukat a to sice tři a půl minuty, než se Koli zmocnil balonku za vlastní brankou a po neskutečném sprintu přes celé hřiště bezchybně zavěsil. To mu ale nestačilo a tak přidal další gól ze standardky po signálu a tak sobecky zapsal dva góly bez asistence. Další gól přidal Jéža a soupeř už pak pouze kosmeticky upravil na konečný výsledek 8:2 v náš prospěch, což by si před zápasem netipl ani ten nejvíce pozitivní sázkař na planetě zemi a ještě navíc pod vlivem omamných látek.

Celý turnaj se mi hodnotí špatně, protože i přes dvě výhry, skóre 16:4 a velice dobrý výkon celého týmu jsme přišli o opravdu dobře hrajícího Kosťu. Ještě jednou dík klukům za výpomoc a všem, kteří se na nás přišli podívat včetně bývalého kapitána mužského Áčka Kuby Rybky.

Autor: Vojtěch Šafránek