Retro setkání 2018

RETRO 2018

16. dubna byla spuštěna propagace třetího ročníku RETRO akce, která se bude konat přesně za dva měsíce v sobotu 16. června.

Bližší informace budou doplněny později.


RETRO 2017 je za námi!

Očekávaném menšímu počtu účastníků jsme přizpůsobili hrací systém, hráli jsme na menším hřišti v sestavě 3+1 a i díky tomu – a samozřejmě také díky tomu, že skoro všichni přihlášení nakonec i dorazili – bylo možné zachovat půdorysy RETRO sestav, které jsme v loni právě vyzkoušeli. Do turnaje tedy nastoupili samozřejmě nejstarší Panteři z první generace zakladatelů, RETRO týmy Juniorů (ročníky 1986 – 1989), Dorostenců (1990 – 1993), Žáků (1992 – 1994) a Elévů (1995 – 1998), RETRO tým Lhokamo a rovnou dva týmy Thunder.

Turnaj se odehrál v rozpálených Radlicích ve značně sportovní i společenské náladě a i přes právě ne úplně příznivé počasí všechny týmy předváděly slušný a aktivní florbal a bavili se jak při hře, tak při občerstvení či jiných hrách. I přes vyrovnané výsledky ve skupinách jejich pořadí ovládli favorité a stejně tak ve čtvrtfinálových soubojích vždy vyhráli papírově silnější soupeři – ovšem o drama nebyla nouze – ze všech osmi zápasů play-off došlo celkem šest až do samostatných nájezdů!

V semifinále se tedy vyhráli Thunder A proti Žákům, pro které to byla první prohra na turnaji a Old skulls, kteří ve čtvrtfinále s přehledem vyřadili Thunder B, Dorostence; oba zápasy skončily shodně 4:3 po nájezdech. Ve finále se tak utkali giganti Thunder A v čele s nejlepším střelcem turnaje Martinem Ecksteinem a nestárnoucím Honzou Kudelou a právě Old skulls, kde kromě Radka „Amíka“ Drbaly řádili i bratři Uchytilové a i toto utkání dospělo po dramatu až do nájezdů a radosti ThunderBalls.

Nasazení bylo výborné, emoce zjitřené, v některých případech a momentech možná až za hranicí toho, co bychom čekali nebo si přáli, ale ve zdravé míře to k tomu patří a proto to i děláme :-)

Takže díky všem za účast a budeme se těšit na další ročník!


Rozpis a propozice druhého ročníku jsou na světě!

Základní informace

Sportovní část

 • Turnaj v RETRO sestavách a RETRO dresech
 • systém 3+1, 2x 7 minut hrubý čas, RETRO pravidla (malá domů, opakované přestupky)
 • 8 družstev, tři zápasy ve skupině, zápasy o umístění, každé družstvo minimálně 4 a maximálně 6 utkání
 • Smyslem sportovní části je zablbnout si se starými spoluhráči a odejít domů po svých

Společenská část

 • Na terase bude tradičně probíhat grilování a věci s tím spojené, včetně čepovaného piva
 • Plus případně ochutnávky z vlastní dílny
 • Startovné, vstupné a příspěvek na občerstvení je dobrovolné

Týmy a rozpis

 • OLD SKULLS: retro muži – to je skupina opravdu těch služebně nejstarších, často i zakládajících členů
 • THUNDER I a II: jelikož takhle bláznivá parta má nejlepší účast, tak pro potřeby turnaje utvoří dva týmy
 • RETRO junioři – ročníky 1986 – 1989
 • RETRO dorost – ročníky 1990 – 1993
 • RETRO žáci – ročníky 1991 – 1994
 • RETRO elévové nebo také LOST generation – ročníky to jsou 1995 až 1998
 • LHOKAMO – náš spřátelený tým bude mít také svoje zastoupení
 • Ženy si složí týmy na místě podle příchozích, jak budou chtít, setkají se hráčky ze starých a středních Panterek, Lhokama a Cirkusu (Kočky, Prosek).

Pořadatel si vyhrazuje právo turnaj nebo sestavy změnit v případě, že to bude nutné, například, že se do té doby ještě několik lidí odhlásí a jiní přihlásí, případně doplní náhradníky. Sestavy tedy budou zveřejněny až těsně před turnajem :-)

čas   uktání domácí hosté
9:00   groupA1 Thunder A Old skulls
9:20   groupB1 Thunder B Dorostenci
9:40   groupA2 Junioři Elévové
10:00   groupB2 Žáci Lhokamo
10:20   groupA3 Old skulls Elévové
10:40   groupB3 Dorostenci Lhokamo
11:00   pauza ženy1 ženy2
11:20   groupA4 Junioři Thunder A
11:40   groupB4 Žáci Thunder B
12:00   groupA5 Elévové Thunder A
12:20   groupB5 Lhokamo Thunder B
12:40   groupA6 Old skulls Junioři
13:00   groupB6 Dorostenci Žáci
13:20   quarter1 1A 4B
13:40   quarter2 1B 4A
14:00   quarter3 2A 3B
14:20   quarter4 2B 3A
14:40   pauza ženy2 ženy1
15:00   semi1 WQ1 WQ2
15:20   semi2 WQ3 WQ4
15:40   3th place Lsemi1 Lsemi2
16:00   final Wsemi1 Wsemi2

Loni jsme slavili výročí 10 let od přelomového sloučení Panthers a Thunder Balls a k této příležitosti jsme uspořádali dlouho očekávaný RETRO turnaj a setkání pro pamětníky. Akce to byla více než úspěšná a mnoho z Vás se zajímalo a přimlouvalo za vytvoření tradice tohoto turnaje, spojeného se setkáním starých známých, legend a výrazných osobností, které klub pomáhaly utvářet a strávili v něm část života. Zveme i kluky z Lhokama a Pohody a nezapomínáme ani na ženskou složku, Panterky a spřátelené týmy Lhokamo a Cirkus!

2. ročník tedy bude a to konkrétně za měsíc v sobotu 24. června v nafukovací hale Sportcentrum Radlice a jako před rokem chceme uspořádat toto setkání formou RETRO turnaje, kde proti sobě nastoupí v přátelském a rekreačním duchu alespoň přibližně původní sestavy týmů a skupinek, které v klubu nechaly svou stopu. Ti, co nemohou a nebo nechtějí zápasit na hřišti můžou přijít na kus řeči, zajištěno bude pohoštění, popíjení a grilování!

Vše záleží hlavně na tom, kolik se Vás přihlásí. Termín přihlášení je do neděle 11. června, kdy se mimo jiné koná i Členská schůze klubu a týden před konáním akce, nejpozději v sobotu 17. června, Vám pošleme přesný harmonogram.

Jak se přihlásit?

 • Pokud máte zájem se účastnit, přihlaste se prosím pomocí formuláře ZDE, pokud byste se nenašli v seznamu členů, tak nám odpovězte na tuto zprávu, mělo by se to ale týkat jen těch úplně nejstarších členů, které databáze za ty roky neudržela :-)
 • Pokud nemáte zájem nebo nemůžete se účastnit, tak nám prosím odpovězte na tuto zprávu, ideálně včetně důvodu, abychom věděli, zda nemůžete nebo nechcete :-)
 • Zpráva byla pozvána všem aktivním i neaktivním členům klubu, kteří přišli před více než 10 lety + několik výjimek, o kterou může kdokoliv další požádat, stačí, aby se ozval.

Odkazy, co by vás mohly zajímat