Retro setkání

RETRO 2018 je za námi!

V neděli 16. června se uskutečnil již třetí ročník RETRO turnaje a setkání pamětníků a akce se i přesto, že kolidovala s Jarním Pohárem, zúčastnilo přes 30 legendárních či zasloužilých členů v pěti týmech na historických půdorysech.

Jako vždy se prolínala sportovní a společenská část programu. Tu sportovní ovládli obhájci titulu, borci z THUNDER týmu, na druhém místě skončili RETRO Junioři (1989 – 1991) těsně nad třetími Legendami. Čtvrté místo brali RETRO Žáci (1994 – 1995) a páté zbylo na RETRO Elévy (1997 – 1999).

Společenskou část si pak všichni užili v příjemném počasí při grilování, popíjení a setkáváním se starými známými a již nyní se těšíme na příští ročník, který se budeme snažit posunout na dřívější termín.


RETRO 2017 je za námi!

Očekávaném menšímu počtu účastníků jsme přizpůsobili hrací systém, hráli jsme na menším hřišti v sestavě 3+1 a i díky tomu – a samozřejmě také díky tomu, že skoro všichni přihlášení nakonec i dorazili – bylo možné zachovat půdorysy RETRO sestav, které jsme v loni právě vyzkoušeli. Do turnaje tedy nastoupili samozřejmě nejstarší Panteři z první generace zakladatelů, RETRO týmy Juniorů (ročníky 1986 – 1989), Dorostenců (1990 – 1993), Žáků (1992 – 1994) a Elévů (1995 – 1998), RETRO tým Lhokamo a rovnou dva týmy Thunder.

Turnaj se odehrál v rozpálených Radlicích ve značně sportovní i společenské náladě a i přes právě ne úplně příznivé počasí všechny týmy předváděly slušný a aktivní florbal a bavili se jak při hře, tak při občerstvení či jiných hrách. I přes vyrovnané výsledky ve skupinách jejich pořadí ovládli favorité a stejně tak ve čtvrtfinálových soubojích vždy vyhráli papírově silnější soupeři – ovšem o drama nebyla nouze – ze všech osmi zápasů play-off došlo celkem šest až do samostatných nájezdů!

V semifinále se tedy vyhráli Thunder A proti Žákům, pro které to byla první prohra na turnaji a Old skulls, kteří ve čtvrtfinále s přehledem vyřadili Thunder B, Dorostence; oba zápasy skončily shodně 4:3 po nájezdech. Ve finále se tak utkali giganti Thunder A v čele s nejlepším střelcem turnaje Martinem Ecksteinem a nestárnoucím Honzou Kudelou a právě Old skulls, kde kromě Radka „Amíka“ Drbaly řádili i bratři Uchytilové a i toto utkání dospělo po dramatu až do nájezdů a radosti ThunderBalls.

Nasazení bylo výborné, emoce zjitřené, v některých případech a momentech možná až za hranicí toho, co bychom čekali nebo si přáli, ale ve zdravé míře to k tomu patří a proto to i děláme :-)

Takže díky všem za účast a budeme se těšit na další ročník!


Rozpis a propozice druhého ročníku jsou na světě!

Základní informace

Sportovní část

 • Turnaj v RETRO sestavách a RETRO dresech
 • systém 3+1, 2x 7 minut hrubý čas, RETRO pravidla (malá domů, opakované přestupky)
 • 8 družstev, tři zápasy ve skupině, zápasy o umístění, každé družstvo minimálně 4 a maximálně 6 utkání
 • Smyslem sportovní části je zablbnout si se starými spoluhráči a odejít domů po svých

Společenská část

 • Na terase bude tradičně probíhat grilování a věci s tím spojené, včetně čepovaného piva
 • Plus případně ochutnávky z vlastní dílny
 • Startovné, vstupné a příspěvek na občerstvení je dobrovolné

Týmy a rozpis

 • OLD SKULLS: retro muži – to je skupina opravdu těch služebně nejstarších, často i zakládajících členů
 • THUNDER I a II: jelikož takhle bláznivá parta má nejlepší účast, tak pro potřeby turnaje utvoří dva týmy
 • RETRO junioři – ročníky 1986 – 1989
 • RETRO dorost – ročníky 1990 – 1993
 • RETRO žáci – ročníky 1991 – 1994
 • RETRO elévové nebo také LOST generation – ročníky to jsou 1995 až 1998
 • LHOKAMO – náš spřátelený tým bude mít také svoje zastoupení
 • Ženy si složí týmy na místě podle příchozích, jak budou chtít, setkají se hráčky ze starých a středních Panterek, Lhokama a Cirkusu (Kočky, Prosek).

Pořadatel si vyhrazuje právo turnaj nebo sestavy změnit v případě, že to bude nutné, například, že se do té doby ještě několik lidí odhlásí a jiní přihlásí, případně doplní náhradníky. Sestavy tedy budou zveřejněny až těsně před turnajem :-)

čas   uktání domácí hosté
9:00   groupA1 Thunder A Old skulls
9:20   groupB1 Thunder B Dorostenci
9:40   groupA2 Junioři Elévové
10:00   groupB2 Žáci Lhokamo
10:20   groupA3 Old skulls Elévové
10:40   groupB3 Dorostenci Lhokamo
11:00   pauza ženy1 ženy2
11:20   groupA4 Junioři Thunder A
11:40   groupB4 Žáci Thunder B
12:00   groupA5 Elévové Thunder A
12:20   groupB5 Lhokamo Thunder B
12:40   groupA6 Old skulls Junioři
13:00   groupB6 Dorostenci Žáci
13:20   quarter1 1A 4B
13:40   quarter2 1B 4A
14:00   quarter3 2A 3B
14:20   quarter4 2B 3A
14:40   pauza ženy2 ženy1
15:00   semi1 WQ1 WQ2
15:20   semi2 WQ3 WQ4
15:40   3th place Lsemi1 Lsemi2
16:00   final Wsemi1 Wsemi2

Loni jsme slavili výročí 10 let od přelomového sloučení Panthers a Thunder Balls a k této příležitosti jsme uspořádali dlouho očekávaný RETRO turnaj a setkání pro pamětníky. Akce to byla více než úspěšná a mnoho z Vás se zajímalo a přimlouvalo za vytvoření tradice tohoto turnaje, spojeného se setkáním starých známých, legend a výrazných osobností, které klub pomáhaly utvářet a strávili v něm část života. Zveme i kluky z Lhokama a Pohody a nezapomínáme ani na ženskou složku, Panterky a spřátelené týmy Lhokamo a Cirkus!

2. ročník tedy bude a to konkrétně za měsíc v sobotu 24. června v nafukovací hale Sportcentrum Radlice a jako před rokem chceme uspořádat toto setkání formou RETRO turnaje, kde proti sobě nastoupí v přátelském a rekreačním duchu alespoň přibližně původní sestavy týmů a skupinek, které v klubu nechaly svou stopu. Ti, co nemohou a nebo nechtějí zápasit na hřišti můžou přijít na kus řeči, zajištěno bude pohoštění, popíjení a grilování!

Vše záleží hlavně na tom, kolik se Vás přihlásí. Termín přihlášení je do neděle 11. června, kdy se mimo jiné koná i Členská schůze klubu a týden před konáním akce, nejpozději v sobotu 17. června, Vám pošleme přesný harmonogram.

Jak se přihlásit?

 • Pokud máte zájem se účastnit, přihlaste se prosím pomocí formuláře ZDE, pokud byste se nenašli v seznamu členů, tak nám odpovězte na tuto zprávu, mělo by se to ale týkat jen těch úplně nejstarších členů, které databáze za ty roky neudržela :-)
 • Pokud nemáte zájem nebo nemůžete se účastnit, tak nám prosím odpovězte na tuto zprávu, ideálně včetně důvodu, abychom věděli, zda nemůžete nebo nechcete :-)
 • Zpráva byla pozvána všem aktivním i neaktivním členům klubu, kteří přišli před více než 10 lety + několik výjimek, o kterou může kdokoliv další požádat, stačí, aby se ozval.

Odkazy, co by vás mohly zajímat