Zasloužený postup přípravky do vyššího koše

V neděli 21.11. se naši nejmenší sešli v hale, ve které tuto sezónu hrajeme nejčastěji, tedy v Michli. Je to tím, že zatím naším nejčastějším soupeřem jsou týmy Bohemky, kteří tu pořádají a které mají vždy v tomto koši alespoň dva týmy, ale pamatujeme turnaj, kdy tam byly i tři.

Nejinak tomu bylo i dnes, ale to se brzy změní, protože dneska kluci podali prakticky bezchybný výkon a tento koš tak opouštějí. Ale popořadě – první, co se dozvídáme je, že jeden tým nedorazí a nechám jen na vás, jestli přijdete na to proč. U kluků to ale vůbec nevyvolává pocit lehkého vítězství v podobě kontumace, ale právě naopak, jsou dost smutní a rozladění, že si tolik nezahrají.

Ale teď již k prvnímu soupeři a nebudu vás napínat, byl to jeden z týmů Bohemky (FbŠ Bohemians DDM Praha 7). V našem týmu se objevují nováčci Šimon a Ondra, ale na hřišti to vůbec není znát a oba hrají, jak naši již ostřílení borci. První lajna Táďa-Kuba-Matěj i druhá Jiřík-Mates-Šimon-Ondra jezdí jak dobře namazaný stroj, a i díky perfektnímu výkonu našeho gólmana Fíly, porážíme prvního soupeře jasně 4:0.

Po delší pauze v podobě dvou zápasů už byli kluci jako na trní a těšili se na dalšího soupeře. A byla to pro ně novinka, s tímto soupeřem ještě nehráli – Prague Tigers Grey. Ze začátku soupeř působil kvalitnějším dojmem, ale to nebyl žádný problém pro naše rozjeté borce. Když si vzpomenu na náš první turnaj, který byl plný backhandových střel a sólování, tak tohle je úplně o něčem jiném. Kluci už umí najít volného hráče před bránou, dobře mu nahrát, a ten bez problémů vsítit. Přičtěme k tomu naši zeď Fílu a opět odcházíme ze zápasu vítězně, tentokrát 5:0.

A jdeme na posledního soupeře a jak jinak než na další tým Bohemky (FbŠ Bohemians Praha 4 bílí). Začínáme však velmi smolně a asi po 3 vteřinách prohráváme 0:1. Možná menší soustředěnost a vidina hladkého postupu přes nejslabšího soupeře. Naštěstí kluci už opravdu něco umí a brzy otáčí a poráží soupeře jasně 7:2, ale trošku si postěžovat musím. Kluci ve vidině snadného vítězství trochu zapomínají na týmovou hru a opět se uchylují k sólování s hlavou dole na balónku.

Po závěrečném hvizdu se kluci obrovsky a zaslouženě radují, rodiče jsou právem pyšní a trenér je spokojený. Tuhle příjemnou neděli si kluci ještě zpříjemnili oslavným tanečkem „My jsme Panthers, no a có“ a hned na to už následují otázky: „Trenére, kdy hrajeme příště?“, „Trenére, kdo budou příští soupeři?“, „Trenére, máme v tom vyšším koši šanci?“. Na to si ale opravdu budeme muset počkat až do příště.

Autor: Dan Horna

Panthers Praha – FbŠ Bohemians :-)
Panthers Praha – Prague Tigers Grey :-)
Panthers Praha – FbŠ Bohemians bílí :-)