Stržky bez problémů ovládly třetí koš, pětice z nich míří na výběry

Starší žákyně se vinou pořádání na tomto turnaji musely vrátit do třetího koše a odehrát tak své zápasy s jinými soupeři, než si sportovní cestou vybojovaly. Cíl byl jasný – vyhrát všechny zápasy a především se zaměřit na věci, které je potřeba zlepšit do budoucna i proti silnějším soupeřům.

Na úvod čekaly jako soupeřky holky z Olympu, se kterými jsme si v posledním vzájemném utkání poradili velmi suverénním způsobem. Začátek zápasu se nám ale ani trochu nepovedl a pustili jsme Olymp do vedení 1:0 a poté i 2:1. S postupem času a oklepáním ranní únavy jsme ale začali prokazovat své kvality a soupeře začali přehrávat v podstatě všech herních činnostech. Konečné skóre tak na konci utkání ukazovalo stav 7:2, byť zápas nebyl z nejpovedenějších. Ovšem i tak jsme rádi, že i když se zápas nevyvíjí úplně dle představ a herně to není úplně podle očekávání, tak kvalitou zvládneme takový duel zvládnout poměrně suverénním způsobem.

Po dvouzápasové pauze nás čekal neznámý soupeř Dvojka Praha, ale tušili jsme podle dosavadních výsledků, že to bude nejspíše přímý konkurent v boji o první místo. Dvojka se pokoušela o vysoký pressink s řadou osobních soubojů, s tím jsme si ovšem dokázali v rozehrávce bravurně poradit a soupeře jsme ve vysokém tempu a velmi kvalitním výkonu všech hráček přehrávali. Konečné skóre mohlo být možná i o něco vyšší než 7:1, ale těšila nás především velmi zlepšená hra celého týmu oproti prvnímu zápasu.

Jako poslední nás čekaly Wizardky, které předvádí stále se zlepšující výkony. Bylo nám ale jasně, že do zápasu vstupujeme jako favorit a je to pouze o nás a našem herním projevu, jak to nakonec dopadne. S drobnými experimenty v sestavě byl náš rozjezd o něco pomalejší, ale poté už se brankostroj rozjel a zastavil se až na konečných 10:1, kdy se tak trochu paradoxně na více brankách podílely obránkyně, než útočnice, což ovšem hovoří v náš prospěch a poukazuje na to, že zvládáme hrozit ze všech pozic a i obránci mají velký podíl na ofenzivních akcích týmu.

Turnaj jsme tedy zakončili na prvním místě s poměrně slušným skóre 24:4 a těšíme se na příště zase o úroveň výš. Zároveň bychom chtěli pogratulovat našim pěti hráčkám, které svými výkony přesvědčili trenéry regionálních výběrů a byly nominovaný na regionální kempy talentované mládeže.

Autor: Pavel Skazko

Rudná Panthers Praha BLACK – Olymp Florbal 7:2  online
Rudná Panthers Praha BLACK – Dvojka Praha 7:1  online
Rudná Panthers Praha BLACK – Wizards 10:1  online