Veteráni v polovině soutěže: stále se zvedáme, první výhra je tu!

Další turnaj nás poslal na nejvzdálenější místo, tedy do Kadaně a měli jsme tam odehrát dva zápasy do poloviny soutěže.

Manažer musel zase kouzlit se sestavou, protože klasický nával omluv a výmluv se konal i tentokrát a hrozilo, že nás bude málo. Kromě obvyklého jádra se tým doplnil o nováčka a zároveň mladíka Dana Černého a do zbraně byl povolán i Imperátor a lodivod ženského elitního týmu Jára Jelínek, který nastoupil k mistrovskému zápasu jako hráč po neuvěřitelných 7 letech a 18 dnech! Do sestavy se vrátili Kamil a Kůža, který po příjezdu oznámil, že dneska chce už konečně vyhrát. Bylo nás tedy 8+1 a šli jsme na věc.

Utkání se Stodem bylo opatrné a celkem i pomalé, soupeř měl za sebou už ranní zápas s Litolicou, kde podlehl těsně 3:4 a stejný výsledek ho čekal i v tomto utkání a my jsme tak připsali první výhru. Zajímavé bylo, že jsme od začátku vedli a to dokonce 2:0 před půlkou zápasu a náš rozjetý válec zastavila až přesilovka, ale bohužel ne soupeře, ale naše. Klasika. A nechali jsme si dál gól a soupeř si začal víc věřit a třetí třetina pak byla opravdu obtížná, přečkali jsme oslabení a šli do vedení 3:2 dvě minuty před koncem, dali jsme ještě do prázdné brány a osm vteřin před koncem Stod korigoval na konečných 3:4.

Jo a ještě jedna zajímavost, Dan Černý v roli mladíčka byl u všech našich gólů a zapsal úctyhodných 2+2.

V pauze jsme přijali pohostinství místního bufetu, sfoukli pivo a párek a vzali si klasicky kinedryl, protože nás čekal souboj s aktuálním lídrem soutěže Libercem a šli jsme do toho jak jinak než směle, přestože některá jména na soupisce budila respekt a zejména Honza Krupička s jeho střelou i na hřišti. První třetina ještě šla, skončila 1:2 a byl to taky jediný čestný zásah a asistoval na něj prvotřídní nahrávkou právě Jára Jelínek. Pak musel odstoupit náš dlouhodobě nejproduktivnější hráč Martin Denk a zase jsme se vrátili do módu endurance a soupeř nás roztáčel pořádně a zároveň jejich gólman odmítal cokoliv pustit, byť by se tam našlo něco, co by za to stálo, přesto to bylo před třetí „pouze“ 1:3 a škoda toho průvanu v poslední části, ale už zkrátka nebylo z čeho. Ale prodloužili jsme sérii zápasů, kdy jsme nedostali desítku na čtyři a rozjeli se domů.

Příští turnaj nás čeká pořadatelství v Radlicích a dva velmi kvalitní soupeři Tatran a Medvědi Severu, takže bude potřeba zase se sejít v nějaké funkční sestavě a dá-li pánbůh se ještě bude hrát.

Autor: Štěpán Weber

Panthers Praha – DDM Stod 4:3 (1:0, 1:0, 2:3)  online
Panthers Praha – FBC Liberec 1:9 (1:2, 0:1, 0:6)  online