Muži podruhé v sezoně padli

V posledním kole první poloviny soutěže čekal náš elitní tým mužů třaskavý souboj s SK Florbal Benešov, který pro tuto sezónu značně posílil a proto také okupuje přední příčky tabulky. Asi největší hvězdou našeho soupeře je Jakub Šárka, který oblékal dres superligové Bohemky. Na první pohled se mi zdálo, že i na něm zanechala koronavirová situace své následky, ale mohlo to být i způsobeno vytahaným dresem předchůdce, který mu jej přenechal.

Zatímco soupeřova sestava se skvěla v plné síle, naše lavička postrádala několik členů základního kádru. Navíc se na lavičce neobjevila ani Andrea Nováková, naše statistická expertka, takže jí musel zastoupit Miloslav Mattes, jenž seznal, že to není nic jednoduchého. Někteří junioři, kteří také do zápasu zasáhli, také dohráli utkání své kategorie necelou hodinu před tímto zápasem (a nebylo to jednoduché utkání).

Úvodní bule patřila nám a byli jsme i aktivnější tým na hřišti. Také jsme se ujali vedení a to dokonce dvojnásobného. Soupeř ale dokázal záhy reagovat a od té doby se obrázek hry změnil. Benešov začal vyhrávat souboje a hlavně před naší brankou byl mnohem důraznější., čímž samozřejmě neulehčoval situaci našemu gólmanovi, jenž musel čelit mnoha dorážkám. Odměnou za to bylo pro soupeře otočení výsledku v jeho prospěch a navíc začal úřadovat svými zkušenostmi právě na začátku zmiňovaný Kuba Šárka, který se do přestávky prosadil hned dvakrát. Do šaten se mířilo tedy za stavu 2:4 a úkol byl jasný, musíme zlepšit důraz a nenechávat soupeře tak snadno dorážet. 

Bohužel si to kluci k srdci nevzali a hned po osmi vteřinách druhé části znovu inkasovali. Soupeř nám ukazoval svou sílu v osobních soubojích a do konce druhé třetiny dokázal skóre posunout z našeho pohledu již na kritických 2:6. Ve třetí části nezbylo nic jiného, než vrhnout všechny síly do útoku a z toho také vyplynulo stažení sestavy jen na dvě formace. Tempo i kvalita zápasu tím šla určitě nahoru a podařilo se nám snížit zásluhou Járy Petráka. Riskantní hra do útoku a snaha s výsledkem něco udělat otevírala okénka v naší obraně, čehož soupeř vždy dokázal využít a nepřipustil přiblížení na méně než tři branky. I proto jsme již čtyři minuty před koncem přistoupili ke hře bez brankáře, bohužel bez úspěchu. 

Co říci závěrem. Odcházíme podruhé v sezóně poraženi a doufejme, že tohle bude pozitivní „facka“ pro celý tým. V každém zápasu musí být maximální nasazení a to vychází i z nasazení v tréninku. Musíme smeknout klobouk před Járou Petrákem, který dokázal v krátké době odehrát dva zápasy po sobě a dosáhnout i hattricku. Děkujeme i divákům, kteří přišli kluky podpořit i přes nepříznivou epidemickou situaci a jen doufejme, že budou moct kluky podporovat také v dalších zápasech.

Autor: Miloslav Mattes

Panthers Praha – Florbal Benešov 5:9 (2:4, 0:2, 3:3)  online

Střely na branku: 32:35
Diváci: 36
Nejlepší hráči: Jakub Sklenář – Jaroslav Petrák

Komentář trenéra domácích (Ladislav Hrma): „Dneska jsme prohráli zaslouženě a musí to pro nás být ta správná „facka“. Evidentně nám výkony na půl plynu proti všem soupeřům stačit nebudou. Musíme ještě přidat v tréninku, aby se nám to už nestalo. Gratulujeme soupeři k výhře a přejeme příjemnou cestu domů.“

Komentář trenéra hostí (Roman Kieler): „Jsme rádi, že jsme porazili jednoho z největších favoritů soutěže. Zahráli jsme si pěkný florbal s bojovným soupeřem. Děkuju svým hráčům za předvedený výkon a fanouškům za podporu.“