Strži BLACK tentokrát bez medaile, WILD po vyrovnaném finále skončili druzí

V pořadí již čtvrtý hrací víkend mají za sebou starší žáci, ani jedno ze tří zúčastněných družstev nicméně na svůj cíl nedosáhlo. Družstvo 07 BLACK si zavařilo už ve skupině a v derby o třetí místo navíc vyšlo gólově naprázdno, kluci z 07 WILD naopak ve finále prvního koše přeboru jen těsně nestačili na Tatran. „Osmičky“ v Hořovicích neslavily ani jednou a turnaj končí na posledním místě.

Družstvo BLACK skončilo bramborové

Starší žáci BLACK odehráli další turnaj, tentokrát na žižkovské hale VŠE. První zápas nás čekal proti Kladnu, které jsme minule po zásluze porazili, tentokrát jsme se ale museli obejít bez důležitého obránce, Vojty Ježka. Ačkoliv jsme prakticky celý zápas byli aktivnějším a lepším týmem, bohužel jsme se ale hodně potýkali se slabou produktivitou. Kanonýři naopak z rychlých brejků proměňovali každou nabídnutou šanci a dostali se do vedení, jež jsme chtěli v závěru smazat hrou v šesti, vyrovnat už se ale bohužel nepodařilo.

Ve druhém utkání nás čekal urostlý Falcon, který nastoupil dobře fyzicky připraven, což v kombinaci s naším špatným a laxním výkonem, jímž jsme soupeře zároveň podcenili, znamenal poločasovou ztrátu 0:2. O pauze jsme si tak řekli, co musíme vše zlepšit a právě zlepšená hra na míčku a směrem dopředu vyústila v to, že zápas byl nakonec otočen v náš prospěch a vyhráli jsme tak 3:2.

V zápase o třetí místo nás čekal výběr Bohemians a laxní, pomalý začátek nás nakonec stál dobrý výsledek. Soupeře jsme v něm dostali na koně, ten se nám za to odvděčil třemi vstřelenými brankami a i přes dobrý tlak ve druhém poločase, kdy to z naší strany nebylo vůbec špatné a soupeř byl několikrát dlouze zatlačen se opět projevila hlavní bolístka turnaje – neproduktivita. Bylo z toho nakonec čtvrté místo po výsledku 0:3.

Bohužel je vidět, že zatím většina kádru nemá zkušenosti z takhle vysokých košů a při výsledcích se tak musíme spoléhat jen na několik hráčů. I přesto to je ale pro všechny další cenná zkušenost a bylo znát, že jsme se oproti minulému turnaji zase posunuli ve hře na míčku a v útočném pásmu, škoda tedy těch neproměněných šancí, protože nebýt nich, mohl být celkový výsledek o něčem jiném.

Autor: Lukáš Jenšík

Panthers Praha 07 BLACK – Kanonýři Kladno 3:5 (0:3, 3:2)  online
Panthers Praha 07 BLACK – Floorball Club Falcon 3:2 (0:2, 3:0)  online
Panthers Praha 07 BLACK – FbŠ Bohemians 0:3 (0:3, 0:0) (o 3. místo)  online

.

Divoký turnaj stržů WILD

Sobotní mače hráli WILD v Bublině a divoké to tedy rozhodně bylo. Oba zápasy ve skupině nás čekala prověrka od Sparty – nejdříve od družstva Yellow a poté i od týmu Barr.

Ranní zápasy, jak již znovu zmiňuji, nejsou zrovna naším šálkem kávy, což se nám znovu připomnělo i v sobotu. Dobrým vstupem do utkání jsme drželi hru v našich rukou, kdy jsme po gólu Péti Křepelky z dobrého presu a skvělé náhře Vojtína na Pepise vedli už 2:0. Ovšem dvě minuty před pauzou soupeř zakouzlil a předvedl ohromnou rozehrávku z rohu, po polovině utkání jsme na něj ale znovu hladově naskočili a rychle zvýšili skóre o dva góly v náš prospěch. Postarala se o ně, nejdříve gólem a pak nahrávkou, senzační Kamila Prokůpková, která přišla se svými dvěma spoluhráčkami vypomoci klukům na turnaj. Výsledné skóre v závěru potvrdil Datlíňo na 5:3 a připsali jsme si tak první vítězství.

Druhý zápas vypadá podle zápisu také jako utkání v naší režii, výkon nicméně tak přesvědčivě nevypadal a podle toho se odvíjelo i závěrečné utkání, tedy finále, kam jsme se posunuli po výhře 5:1. Vstoupili jsme do něj příliš lehkovážně a nekoncentrovaně, což byly nepříliš stabilní pilíře praskající v základech. Ačkoliv bylo finále zbrojení s Tatranem celkově vyrovnané, právě zmiňovaná nekoncentrace byla tím, co nakonec zápas rozhodlo v náš neprospěch a museli jsme se tak smířit s konečným druhým místem.

Závěrem je třeba říci, že na hokejkách podal tým velmi kvalitní výkon, sám si cestu k celkovému vítězství ale zkomplikoval zmiňovaným nastavením v hlavě. Jsou z toho ale další cenné zkušenosti, jak pro hráče, tak i pro trenéry a nemůžeme se tak dočkat, až se na turnaji sejdeme příště. Sportu zdar a florbalu obzvlášť!

Autor: John Hodek

Panthers Praha 07 WILD – Sparta Praha 5:3 (2:1, 3:2)  online
Panthers Praha 07 WILD – Sparta Praha 5:1 (2:0, 3:1)  online
Panthers Praha 07 WILD – Tatran Střešovice 1:2 (1:1, 0:1) (o 1. místo)  online

.

Osmičky tentokrát bez bodů

V sobotu čekal kluky další turnaj na hale v Hořovicích, kde i přestože byly některé výsledky opravdu těsné, tak Panteři skončili tentokrát bez bodů.

První zápas čekal kluky už v 9 hodin ráno, kdy Panteři narazili na Příbram a byla to přetahovaná už od samého začátku. Měli jsme spoustu šancí, ale po našich zbytečných chybách a nepohlídaných standardních situacích jsme podlehli 2:3. Do druhého zápasu jsme vstoupili o něco hůře než do prvního . Po první polovině si ale kluci mákli a hned to bylo vidět. Měli jsme spoustu šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Po našich chybách a smolném gólu jsme nestačili ani tentokrát na soupeře a znovu jsme mu podlehli, tentokrát výsledkem 2:4.

Do třetího a posledního zápasu turnaje jsme vstoupili velmi špatně. Soupeř rychle odskočil a to dokonce do vedení 0:4. Poté se kluci trochu oklepali a snížili na 2:4, kde to vypadalo ještě nadějně. Bohužel soupeř v posledních minutách přidal ještě jednu branku a na to kluci nedokázali už zareagovat a tak zápas skončil znovu prohrou – 2:5. Věříme, že kluci se poučí z chyb a natrénují se do příštího turnaje.

Autor: Jakub Žiška

Panthers Praha 08 – Žraloci Příbram 2:3 (1:2, 1:1)  online
Panthers Praha 08 – Red Dragons Hořovice 2:4 (1:2, 1:2)  online
Panthers Praha 08 – SKV B 2:5 (0:3, 2:2)  online