PREVIEW: Muži jedou do Turnova, zopakují #princezny debakl?

Druhý listopadový víkend se obejde zcela bez elitních mládežnických družstev, na programu toho je i tak nicméně spousta. Muži se pokusí dotáhnout na první Butchis zápasem v neoblíbeném Turnově, elitní ženy pak doma čeká odveta s Olomoucí. Do akce se dostanou i obě ženské rezervy, starší žáci nebo například elévové. Muže U23 pak čeká bitva s posledním Žatcem.

Muži vyráží dobýt Turnov, ženy čeká repríza s Olomoucí

Elitní #princezny se v posledních zápasech výsledkově trochu trápí. Ačkoliv svým soupeřkám bývají vyrovnanými soky, střelecká nálada zkraje sezony si vybírá svojí pauzu a Panterky tak nastřádaly tři porážky v řadě – na ligové scéně padly s Bohemians a Vítkovicemi, v Poháru pak nestačily na Ostravu. Sezona se nicméně právě duelem ve Vítkovicích přehoupla do své druhé poloviny a jednotlivá družstva nevyšší ženské soutěže tak čekají první odvety. Svěřenkyně Jaroslava Jelínka a Pavla Skazka tu první odehrají v neděli odpoledne proti zatím o bod úspěšnější Olomouci, jenž na poslední vzájemný zápas nevzpomíná nejraději – před třemi týdny schytala od Pražanek debakl 4:11 a stejně jako Panterky navíc prohrála v posledních dvou ligových duelech. Kdo uspěje tentokrát?

NE 16:15 | Panthers Praha – FBS Olomouc (SH ZŠ Rudná)

Trochu opačné starosti má elitní tým mužů. Ten v letošní sezoně ztratil body jen jednou a to v souboji s lídrem z Butchisu, na nějž v tuto chvíli ztrácí Panteři jediný bod. Dalo by se tak říci, že by jim v následujícím souboji s desátým Turnovem měla logicky patřit role papírového favorita, historické zkušenosti s tímto soupeřem ale hovoří trochu jinak – Panteři se na severu Čech dlouhodobě trápí, několik dřívějších proher v Národní lize zde předloni doplnilo i vypadnutí z Poháru, prolomení velké turnovské smůly tak přišlo až v předloňské nedokončené sezoně, kdy tu svěřenci Ladislava Hrmy zvítězili 6:4. Podobný výsledek by jistě každý ocenil i tentokrát, podaří se na něj Panterům navázat i po téměř dvou letech?

NE 15:30 | TJ Turnov – Panthers Praha (SH TJ Turnov)

To druhé mužské elitní družstvo, tedy výběr do třiadvaceti let, prožívá dost turbulentní sezonu. Panteři sice vyhráli v prvním kole, pak ale i přes postupně se lepšící výkon prohráli šestkrát v řadě. Až v osmém kole se tak mladé družstvo konečně po téměř dvou měsících dočkalo vítězství, opět navíc na domácí půdě v souboji se západočeským Sokolovem, jenž rozstřílel 12:4. Další body navíc mohou přijít už v sobotu večer v Kadani, kde své zápasy pořádá beznadějně poslední Žatec. Ten ještě letos nezískal ani bod a se skóre 33:99 se krčí u dna tabulky, povede se Panterům zvýšit na svého nejbližšího soka náskok?

SO 19:00 | Jazzmani Žatec – Panthers Praha U23 (SH Kadaň)

Ženy B hrají doma, strže znovu čeká bitva o postup

Jedním z týmů, které o víkendu hrají doma, jsou i Muži C neboli C POWER. Ti stále živí sen o postupu do nejvyšší regionální ligy, pokud si ale ve zbytku sezony chtějí udržet nadějnou druhou pozici, musí bodovat v každém zápase a to včetně těch nejbližších dvou. V nich se utkají s Rakovníkem a hodně důležitý souboj svedou s Vosami, které jsou nejbližšími pronásledovateli Panterů a v tuto chvíli na ně ztrácí tři body. V obou případech se jedná o letošní první vzájemné souboje, bude v nich domácí hala na Radlicích hrát rozhodující výhodu?

„Doma“ se představí i Ženy B, radlickou nafukovačku ale vymění za moderní prostředí v Rudné. Lídr tabulky zde přivítá dva papírové outsidery – rezervu extraligového Startu a předposlední Kobylisy. Panterky zatím v šesti odehraných zápasech nasázely svým soupeřkám osmapadesát branek a padly pouze s rezervou Tatranu, i přes jednu porážku ale vládnou druholigové tabulce a na druhé Vinohrady mají dvoubodový náskok, podaří se jim ho navýšit už v neděli odpoledne?

Ženy C mají co napravovat – v minulém kole i přes brankářskou posilu z Áčka nestačili ani na jednoho ze svých soupeřů a v tabulce se propadly až na šesté místo. Za dva týdny je navíc čeká souboj s druhou libereckou Slavií, pokud se na ní chtějí do té doby alespoň bodově dotáhnout, hodilo by se jim bodovat právě v nedělním turnaji na Bublině – zde vyzvou bezbodové soupeře z Mělníka a Mladě Boleslavi. Povede se jim dotáhnout zpět na čelo?

Na stejné pozici v tabulce je v tuto chvíli i první juniorská rezerva, která nezvládla minulý dvojzápas s Black Angels a Wizardy. Napravovat dojem tak vyrazí až do Kostelce nad Černými lesy, kde se utká jak s domácím favoritem z Říčan, tak i s dodnes bezbodovými a tím pádem i v pozici outsidera se objevujícími Kralupy. V případě prvního jmenovaného to bude bitva s týmem z čela tabulky, druhý soupeř pak okupuje spodní patra ligy – urvou Panteři důležité body?

Všechna družstva stržů se tentokrát představí v jeden den, tedy v sobotu. Výběr 07 BLACK se na čtvrtý pokus zkusí dostat do nejvyššího koše, v cestě jim tentokrát budou stát soupeři z Kladna a Falconů. To družstvo 07 WILD i tentokrát nastoupí v prvním koši přeboru. Ten Panteři zkraje sezony ovládli, od té doby ale na výraznější úspěch čekají. Cesta vede přes skupinu se Spartou, v níž proti vyznavačům rudých dresů sehrají hned dva zápasy. Družstvo 08 pak ke svému tradičnímu boji musí až do Hořovic.

Mlžky zatím v probíhající sezoně vyhrály pět zápasů ze šesti a v gólové nadílce budou určitě chtít pokračovat, Krasojízda jim tak vynesla vstupenku o patro výš, v níž se Panterky utkají s trojicí nových soupeřů – Tatranem, Wizardy a Novým Strašecím, jimž budou chtít budoucí #princezny vrátit porážku úvodního kola sezony.

Posledním do party jsou elévové, kteří měli v neděli poprvé přihlásit dvě družstva, vinou podzimních nemocí ale museli výběr 2012 odhlásit a v okousaném počtu vyrazit do Berouna. Zde je potká domácí Beroun, Kralupy a hořovičtí Red Dragons. Panteři netrpělivě a dychtivě vyhlíží postup o patro výš, splní se jim už v neděli?