Stržky si vyzkoušely druhý koš a UNYP Arenu

Starší žákyně čekaly po posledním úspěšném turnaji zápasy ve vyšším koši a rozhodně jsme v něm nechtěli hrát druhé housle, ale naopak opět zabojovat o postup do koš nejvyššího.

Jako první se nám do cesty v domácí UNYP Aréně postavila Sparta, která normálně hraje v nejvyšším koši, ale turnaj pořádala a tak nás hned na úvod čekal nelehký úkol. Už od začátku bylo jasné, že kvalita soupeřů je oproti třetímu koši značně odlišná. Zápas byl od úvodního hvizdu v dobrém tempu a šance se střídaly na obou stranách. Zrovna tak, jak se střídaly šance, tak se střídalo i to, kdo byl ve vedení, chvíli jsme to byli my, chvíli zase Sparta, takto až do stavu 3:3, kdy se přestřelka na delší dobu uklidnila a spíše se čekalo, kdo udělá nějakou chybu. Bohužel se nám v zápase několikrát nepodařilo být dostatečně důslední do obrany a soupeř to nekompromisně trestal. Po jedné takové situaci, tři minuty před koncem, jsme inkasovali rozdílový gól na 3:4, byli jsme nuceni hru otevřít, jít do šesti a zkusit zápas zvrátit. To se bohužel nepovedlo, Sparta na konci přidala další dvě branky a tím rozhodla zápas ve svůj prospěch poměrem 3:6 z našeho pohledu.

Následovala pauza a tu holky využily k tetování svých spoluhráček a některých členů realizačního týmu. Jako další soupeř nás čekal kdo jiný, než Nové Strašecí (letos spolu budeme hrát už asi jen 20x ). Soupeře známe tedy moc dobře, stejně tak jako on nás a není tedy moc čím se vzájemně překvapit. Zápas byl oproti tomu předchozímu méně kombinační a technický, zato běhavější a plný osobních soubojů. Zápasy se Strašecím jsou vždy velmi vyrovnané a většinou rozhoduje jedna branka (nájezdy) na tu či onu stranu. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Dvakrát jsme se dokázali dostat v zápase do vedení a soupeř dokázal dvakrát dorovnat. Na konci tedy svítil nerozhodný, ale zasloužený stav 2:2.

V posledním duelu šlo o hodně, konkrétně o možnost jak postupu, tak i sestupu. Soupeřem nám byly holky se Startu98 a hned od začátku jsme ukazovali, v jakém duchu chceme aby se zápas nesl. Byli jsme aktivnějším, lepším týmem na hřišti a zaslouženě postupně navyšovali skóre až na konečných 9:0. Na turnaji jsme díky tomu nakonec obsadili hezké druhé místo a zamotaný systém soutěže nám teprve ukáže, zda to stačilo na postup do prvního koše. Každopádně, jelikož příští turnaj pořádáme, tak se opět potkáme ve třetím koši s našimi starými známými soupeři.

Autor: Pavel Skazko

Rudná Panthers Praha – Sparta Praha 3:6 (2:3, 1:3)  online
Rudná Panthers Praha – Nové Strašecí 2:2 (1:1, 1:1)  online
Rudná Panthers Praha – Start98 9:0 (4:0, 5:0)  online