Rozbor domácího představení Déčka

Ne úplně jednoduchá situace byla připravená pro naše Déčko. Mělo nastoupit ke druhému turnaji, zatímco většina soupeřů již ke třetímu a v položce počet bodů svítila nula. To samozřejmě po dvou zápasech není žádná tragédie, ale zároveň dobře víme, že naše prořídlé soupisky nejsou, co bývaly a že bude potřeba průběžně kádr zkvalitňovat. Do toho nás čekaly pořadatelské povinnosti a ne úplně ideální rozpis, kdy naše utkání byly až jedny z posledních.

Jak ale s oblibou říkám- velký klub = velké možnosti, šikovní lidé = radost spolupracovat. :-) Společnými silami se tedy vše zvládlo, počínaje kolizí s veterány, pořadatelskou službou a sestavením soupisky tak, aby byla funkční i legální zároveň.

Aby těch specialit nebylo málo, tak prvním soupeřem nám byli Alieni z Černošic, náš partnerský oddíl, který navíc také potřeboval body do tabulky a tak se zahájila bitva potřebných, kde Alieni byli lepším týmem, dostali se rychle do vedení 3:0, na začátku úplně zbytečnou přesilovkou a zbytek zápasu jsme to museli pracně dohánět, ztráceli jsme šance i balony a snažili je okrást alespoň o bodík, ale nebylo nám přáno a brankář Alienů měl všechno – dobré střely, které se povedly, ale i ty, co se našim jinak suverénním střelcům vůbec nepovedly, vymlouvajíc se na radlický povrch. :-)

Druhé utkání už bylo mnohem více v naší režii, sympatičtí kluci z Rožmitálu pod Třemšínem sice bojovali, ale dva zápasy v sedmi prostě není lehké hrát, známe z veteránů, takže díky naší trvalé aktivitě a nasazení jsme nepřipustili žádnou komplikaci a došli si tak pro první výhru v sezoně, na kterou snad navážeme i příště.

Zajímavosti kromě toho, že za Alieny nastoupil náš bývalý hrát David Ryvola a bývalý hráč a hvězda SSK Future Dominik Škarda bylo to, že nastoupilo v našem dresu pouze 5 a 6 kmenových Déčkařů a plus dva gólmani – Ondra, který nastoupil letos poprvé. Jednu lajnu jsme pak celou poskládali z posil a těm také vděčíme za hladký průběh druhého zápasu (Karbič úctyhodných 2+5!), těžko říct, jak by to jinak dopadlo. Většinu hráčů kádru máme buď z formy a nebo vůbec nemáme, na Éčku to celkem stačí, ale na Déčko už zdaleka ne a doplňování sestavy bude tuto sezonu zřejmě stálým jevem.

Děkujeme tedy klukům (mimo Karbiče ještě Jendovi, Kreutzovi a juniorům Šťastnému a Míšovi Ladrovi) za pomoc a budeme se těšit někdy zase na další spolupráci a děkujeme také všem pořadatelům a pořadatelkám, co nám celý den pomáhali!

Autor: Štěpán Weber

Panthers Praha D – Alien Nation 3:4 (0:3, 2:0, 1:1)  online
Panthers Praha D – Ježci Rožmitál 9:2 (3:1, 3:1, 3:0)  online