Strži BLACK sahali po postupu, WILD a 08 vyhráli po jednom zápase

V pořadí už třetí ligový víkend za sebou mají všechna tři družstva starších žáků. Výběr 07 BLACK se opět musel ve finále sklonit před Spartou a na postup do prvního koše nedosáhl, WILD pak naopak nejvyšší koš přeboru udržel po bláznivé přestřelce s Olympem. Osmičky si připsaly první výhru v sezoně, když porazily Kladno.

Tým BLACK se znovu musel sklonit ve finále

První zápas nás čekal v Mělníku proti Kladnu, se kterým jsme minule v hodně opatrném utkání prohráli 0:2. Chtěli jsme tedy opatrnost změnit za větší aktivitu a tentokrát jsme hned od začátku hodně napadali, což soupeři dělalo velký problém a z naší aktivity i dvakrát inkasoval. Hráli jsme celkově ve velkém laufu a s nemalým sebevědomím, Kladno naopak bylo hodně opařené a navíc jsme si dokázali pohlídat jejich šikovné hráče, takže jsme na úvod vyhráli zaslouženě 5:2.

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti Black Angels, kteří většinou nastupují v prvním koši a letos už jsme na ně narazili jak v přáteláku, tak i na letním Salming Cupu. Z obou konfrontací víme, že to je hodně kvalitní soupeř plný velkých hráčů, kteří jsou vybavení jak technicky, tak rychlostně. Zároveň byli jako celek hodně takticky vyspělí a s tím jsme měli trochu problémy, protože věděli, kam mají hrát a povedlo se jim najít slabší místa v našem systému. Snažili jsme se to vylepšit po přestávce, i přesto byli ale Blaci lepší a na pár našich neproměněných šancí připadlo několik proměněných na straně soupeře, což znamenalo prohru 1:3.

V posledním zápase jsme se nakonec díky lepšímu skóre (poté, co Kladno porazilo Blacky) dostali do finále, v němž jsme stejně jako minule narazili na Spartu. A i tentokrát to byl hodně opatrný a vyčkávací duel, v němž nikdo nenapadal, nehrál aktivně a zkrátka trpělivě čekal na soupeřovu chybu. Právě ta trpělivost nám ale moc nevyhovuje a byť jsme měli pár šancí, Sparta nás po nich vždy dokázala uspat a následně takříkajíc bodnout nožem při některé z našich chyb. V závěru jsme šli i do hry v šesti, tam ale zase bojujeme s tím, že se bojíme celou situaci vzít na sebe, takže jsou z toho střely spíš nazdařbůh a soupeř je dokáže zblokovat. Nejsme zkrátka ještě tak vyspělý tým, je znát absence starších kluků z ročníku 07, což se tentokrát ještě o něco prohloubilo kvůli prázdninovým absencím. Sparta tak zaslouženě vyhrála 3:1 a postoupila.

I přes prohru ve finále hodnotíme celý turnaj pozitivně, protože jsme ho dokázali odehrát v devíti lidech a i v tomhle počtu ukázali od minula určité zlepšení, což je naším dlouhodobým cílem. Škoda že nevyšel ten postup abychom si zkusili i první koš, bohužel ale na to asi ještě nejsme připravení. Teď je třeba ještě více zapracovat na trénincích, potrénovat věci které nám nejdou a příště se o postup pokusit znovu.

Autor: Lukáš Jenšík

Panthers Praha 07 BLACK – Kanonýři Kladno 5:0 (3:1, 2:1)  online
Panthers Praha 07 BLACK Black Angels 1:3 (0:2, 1:1)  online
Panthers Praha 07 BLACK – Sparta Praha 1:3 (1:1, 0:2)  online (o 1. místo)

.

BLACK udrželi koš díky přestřelce s Olympem

Do nedělního turnaje na Barrandově starších žáků WILD jsme vstoupili ve velice nepříznivém počtu sedmi hráčů a jednoho gólmana, kdy osmý z hráčů Péťa Křepelka přijel v půlce prvního zápasu a doplnil tedy náš tým o potřebné síly.

První zápas jsme si teprve zvykali na hru v malém počtu a na střídání, které bylo pro kluky zezačátku trochu matoucí a to bohužel vedlo k prohře v prvním zápase s Tatranem. Druhý zápas nás čekala Sparta. Proti Spartě jsme po delší pauze od rána nastoupili do zápasu celkem v pomalém tempu a soupeř toho hned využil. Potom jsme se trochu oklepali a začali hrát náš florbal. Bohužel po dalším inkasovaném gólu z půlky soupeře jsme se trochu začali psychicky hroutit a zápas už následně dohráli se špatnou náladou.

Poslední zápas nás čekal Olymp, který přišel v hojném počtu hned téměř tří lajn. Kluky jsme se na to snažili připravit hlavně psychicky, abychom tento zápas zvládli co nejlépe. Panteři se snažili už od začátku a hned to bylo poznat. Zápas jsme tedy zvládli a vyhráli poslední zápas turnaje. Za zmínku určitě stojí 6 gólů talentovaného mladšího žáka Vojtěcha Nevšímala, který rozhodl poslední zápas. A i díky němu si tak vezeme z nedělního těžkého turnaje v malém počtu hráčů alespoň tuto jednu výhru.

Autor: Jakub Žiška

Panthers Praha 07 WILD – Tatran Střešovice 3:6 (2:2, 1:4)  online
Panthers Praha 07 WILD – Sparta Praha 1:5 (1:5, 0:0)  online
Panthers Praha 07 WILD – Olymp Florbal 9:7 (6:4, 3:3)  online (o 5. místo)

.

Osmičky si připsaly premiérový skalp

Za krásného Halloweenského dopoledne se naši Starší žáci 2008 vypravili do Kladenského aquaparku. Tedy ze začátku to vypadalo, že jsme se přijeli tak maximálně vykoupat – nikdo nemohl najít vchod! Po jeho objevení kluci zavítali do šatny číslo 3. Nevím kdo tento den začaroval, ale číslo šatny taktéž chybělo.

Jak jistě všichni vědí, tak ranní zápasy v Panterech jsou odjakživa těžký boj, se kterým se i dnes kluci prali. Rakovník na nás nastoupil se chtíčem po vítězství a to nám bohužel chybělo. Po těžkém vstupu po první půlce jsme strádali o 2 góly, které jsme chtěli dotáhnout. Bohužel kluci odehráli zápas v 7 a proti nám stála početnější převaha. Ač jsme ke konci začali hrát famózně, nestačilo to a prohráli jsme 2:3

K obědu s námi sedl i pozdě příchozí Metoděj, který jak kdyby nabil tým nějakou neznámou silou. Od doby kdy přišel, tým začal hrát úplně jinak. Do našeho druhého zápasu jsme šli bez očekávání avšak plní pozitivních emocí. Už od začátku bylo bylo vidět kdo má na hřišti převahu. Musím ovšem vyzdvihnout, že ručičky našeho gólmana chytily 2 tutovky, které by zápas mohly zvrhnout v náš neprospěch. Po půli jsme přidali ještě 3 góly na které soupeř stačil odpovědět pouze jedním. Po zápase s domácíma Kanonýry tak svítilo na tabuli krásných 5:1.

Do posledního zápasu s Olympem jsme šli dobře naladěni a s výhledem vyrovnaného zápasu jakožto i do počtu hráčů. Bohužel jsme se mýlili. Od začátku bylo vidět, že soupeř má vyšší kvalitu a i proto před koncem půle svítilo na tabuli skóre 0:4. Ovšem minutu před koncem náš malý Patrik získal balon na vlastní polovině a utíkal vpřed. Nevím jestli to byl centr nebo střela, každopádně za letu to neskutečně trefil Ríša a nedal gólmance žádnou šanci. Druhá polovina zápasu nicméně byla zcela v režii soupeře, který si nakonec odnesl zaslouženou výhru. Musím kluky pochválit, že i přes horké hlavy dokázali zápas dohrát v celku důstojně.

Z Kladna jsme si přivezli první výhru což je strašně super a jsme za to s Vejlim strašně rádi. Jen tak dál!

Autor: John Hodek

Panthers Praha 08 – FBC Rakovník 2:3 (0:1, 2:2)  online
Panthers Praha 08 – Kanonýři Kladno 5:1 (2:0, 3:1)  online
Panthers Praha 08 – Olymp Florbal 1:9 (1:5, 0:4)  online