Dorostenky vybojovaly na Vinohradech jedno vítězství

Další zápasy tentokrát Dorostenky sehrály v hale na Vinohradech, kde se utkaly s Kladnem a Novým Strašecím. 

Do prvního zápasu proti Kanonýrům jsme vstoupili takovým způsobem, že to vypadalo, že proti nám stojí londýnští Gunners Arsenal. Jak mohli fanoušci fotbalu z předešlé reference vyčíst, tak v úvodu zápasu jsme byli lepší než soupeř a byli jsme schopni si vytvořit několik gólových příležitostí, zatímco se nám dařilo poměrně zodpovědně bránit. Do druhé části jsme tedy vstupovali za dvoubrankového vedení. Prostřední třetina už z naší strany byla o kus horší, nicméně se nám v ní podařilo opět neinkasovat a naopak o jednu branku svůj náskok navýšit. Třetí část se nesla v duchu taktiky „povolit-přitáhnout“ když jsme soupeře nechali, aby nás dostal pod tlak a snížil na rozdíl jediné branky. V tu chvíli se Kladno chystalo s utkáním ještě něco udělat, nicméně my jsme oproti tomu začali přitahovat a svůj třígólový náskok si vzali zpět. Nakonec se tedy urodilo vítězství 5:2. 

Mezi zápasy se holky rozhodly využít služeb vyhlášeného kováře Dana Ježila, který občas zvládne zastávat i roli trenéra. Panterky tedy jedna po druhé nosily své čepele, aby se z nich díky umění již zmíněného mistra stávaly zbraně hromadného ničení (respektive to jsme si v tu chvíli alespoň mysleli).

Ve druhém zápase nás čekal náš starý známý soupeř z Nového Strašecí (děkujeme rozlosování soutěže, že už s nimi budeme hrát jen sedmkrát). Věděli jsme, že nás bude čekat daleko bojovnější utkání, než jaké bylo to první. To se hned od úvodního vhazování potvrzovalo, nám se naštěstí díky dobře sehrané akci podařilo dostat do vedení. Pak jsme ovšem začali trestuhodně propadat do obrany, čehož soupeř dokázal využít. Do druhé třetiny jsme tedy šli s dvougólovým mankem, to se nám sice dokázalo rychle snížit, soupeř nám ale vzápětí opět odskočil. Strašecí poté navíc zvládlo zahrát chytře, my se sice odhodlaně tlačili za vyrovnáním, nicméně soupeř vsadil na důslednou obranu a protiútoky, s čímž jsme měli značné množství problémů. Možná nám chybělo i trošku sportovního štěstí, když jsme celou řadu šancí zahodili. Pravdou však zůstává, že i přes kvalitní výkon směrem do ofenzívy jsme soupeře až příliš snadno pouštěli do šancí a ten je dokázal využít. Nakonec jsme tedy bohužel padli 4:6.

Oba zápasy byly hodně odlišné. Zatímco Kladno se nikam moc nehnalo a hrálo se v menším tempu, utkání proti Zebrám jako vždy bolelo a bylo velmi běhavé. Bylo vidět, že ačkoli do ofenzivy si dokážeme velký počet šancí vytvořit, tak bude potřeba zapracovat také na obranné činnosti. Děkujeme všem hráčkám za reprezentaci klubu a fanouškům za podporu. 

Autor: Dan Ježil

Panthers Praha – Kanonýři Kladno 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)  online
Panthers Praha – Nové Strašecí 4:6 (1:3, 2:2, 1:1)  online