Ženy vyhrály potřetí v řadě, k triumfu nad Startem jim stačily tři trefy

Elitní ženské družstvo má v poslední době dobrou formu a potvrzuje to i výsledky. Po postupu do čtvrtfinále Poháru se svěřenkyním Jaroslava Jelínka a Pavla Skazka začalo dařit také v lize a čtvrteční vítězství na půdě kunratického Startu bylo pro Panterky už třetím triumfem v řadě – byť tentokrát gólově podstatně úspornějším než v předchozích kolech.

Čekal nás další ze série zápasů s týmem na hranici play-off, ve kterém jsme chtěli a potřebovali bodovat.

Tuhle sezónu nás zdobí především vysoká produktivita a hodně vstřelených branek, to se ale v úvodu utkání vůbec nepotvrzovalo. Spoustu lehkovážných ztrát a odskočených balónků ve středním pásmu zapříčinilo to, že jsme v první třetině dostali soupeřky na koně, ty ale naštěstí využily pouze jednu ze svých šancí. Po důraznější promluvě o první pauze se naše hra hlavně směrem dopředu zlepšila a začali jsme se mnohem víc dostávat ke hře na míčku a do zakončení.

Bohužel pro nás měla i gólmanka Startu svůj den a spoustu šancí dokázala eliminovat. Pomohli jsme si však přesilovou hrou společně s dobře zahranou standardní situací a odskočil do hubeného jednobrankového vedení. Ve třetí třetině se povedlo po hezké kombinaci přidat ještě jednu branku a ubránit i závěrečný tlak domácích při powerplay. Jsme rádi za další tři body proti houževnatému soupeři, ale do dalších zápasů se musíme vyvarovat takové hře, jako v první třetině, pokud chceme dále pomýšlet na vítězství.

Autor: Pavel Skazko

Start98 – Panthers Praha 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)  online

Střely na branku: 28:27
Diváci: 75
Nejlepší hráčky: Kristýna Janglová – Kristýna Horňáková