Obě družstva stržek byla stoprocentní!

Starší žákyně za sebou mají parádní víkend – obě družstva sehrála dohromady sedm zápasů, v žádném z nich nenašla přemožitele a navrch se můžou Panterky pochlubit luxusním skóre 67:10! Tým BLACK si zároveň vysloužil vytoužený postup do vyššího koše.

BLACK postupují do druhého koše

Starší žákyně BLACK čekal jejich druhý turnaj v této sezóně a cíl byl jasný – postup do vyššího koše.

Jako první soupeř se nám postavila Bohemka, která minulý turnaj sestoupila právě z vyššího koše a bylo jasné, že se tam bude chtít zase rychle vrátit. Proto jsme museli hned do prvního utkání vstoupit maximálně koncentrovaní a nenechat si zápas utéct. To se nám povedlo a Bohemku jsme za celý zápas nepustili ani jednou do vedení, ač byl průběh dlouho vyrovnaný a šance byly na obou stranách. Zhruba v polovině zápasu se nám ale povedlo soupeři odskočit a zápas až do konce výsledkově i herně kontrolovat.

Následovala desetiminutová pauza a šlo se hned na další zápas proti Wizards. I když jsme se stejným soupeřem hráli i na posledním turnaji, tak jsme věděli, že čarodějky nemůžeme za žádnou cenu podcenit, pokud chceme o koš výš. A byť jsme měli v nohách těžký zápas s Bohemkou, tak to na hřišti nebylo znát a dařilo se nám zápas dostat poměrně rychle pod kontrolu, ačkoliv soupeřky udělaly od posledního turnaje značný progres a hrozily především z brejků. Ty se nám povedlo všechny eliminovat a případně nás podržela dobře chytající Julča. Jsme rádi především za poctivě odpracovaný zápas až do konce a za čisté konto.

Tentokrát nás čekala dlouhá pauza a tedy čas na oběd. Toho se ujal kulinářský odborník Mára a zavezl nás do vyhlášeného michelinského podniku. Do posledního zápasu jsme tak nastoupili plní sil a odhodlání pojistit si postup proti holkám z Olympu. Věděli jsme, jak vypadal náš výkon v posledním vzájemném zápase, kdy jsme soupeře podcenili a v půlce zápasu prohrávali o dvě branky. I když jsme pak zápas otočili, tak to pro nás mělo být varováním. Tentokrát jsme ale nic nenechali náhodě a od začátku do konce byl na hřišti prakticky jeden tým a zrodila se tak prozatím nejvyšší výhra 14:0. Turnaj jsme tak zakončili na prvním místě a zaslouženě postupujeme o koš výš a těšíme se na poměřování sil s novými soupeři.

Autor: Pavel Skazko

Rudná Panthers Praha BLACK – FbŠ Bohemians 7:4 (2:3, 5:1)  online
Rudná Panthers Praha BLACK – Wizards 5:0 (1:0, 4:0)  online
Rudná Panthers Praha BLACK – 14:0 (7:0, 7:0)  online

.

WILD s posilami z BLACK zcela opanovaly turnaj v Chýni

Jelikož jsou všechny hráčky základního kádru momentálně v karanténě, museli jsme zápasovou soupisku postavit tentokrát výhradně z holek hrajících za družstvo BLACK a tak není divu, že jsme celý turnaj v Chýni jednoznačně ovládli.

První zápas proti pořádajícímu a nám dobře známému Texasu byl v úvodu vyrovnaný, oba týmy si tvořily dost šancí a shodně je i poměňovaly, po odpískání první poloviny jsme tak vedli „pouze“ 3:2. Ve druhé části jsme nicméně konečně takříkajíc šlápli do pedálů, uvědomili si, že se hraje pouze 3+1 a začali soupeři sypat do brány jeden gól za druhým, sami už ani jednou neinkasovali a vyhráli tak pohodlně 11:3.

Druhé utkání proti Vinohradům by se dalo označit jako jatka. Žlutě oděný sok se nedostal prakticky do žádné šance, my naopak útočili všemi dostupnými prostředky a hodně brzy bylo rozhodnuto o tom, že si připíšeme druhou výhru v řadě – šlo jen o to, jak bude vysoká. Nakonec jsme pražskému rivalovi nasázeli 22 branek, jednu mu maličkou chybou vzadu dovolili také a vyhráli tak drtivě 22:1.

I ve třetím zápase to z naší strany směrem vpřed bylo velmi dobré a podobalo se to druhé polovině s Texasem. Měli jsme navrch, Tigers jsme do mnoha příležitostí nepouštěli, přesto skóre nebylo až tak drtivé, neboť byl soupeř celkem zkušený a sám občas dokázal zahrozit. Na nás to nicméně nestačilo a vyhráli jsme 8:2.

Celkové skóre za celý turnaj tedy dosáhlo krásné hodnoty 41:6, holkám tak nezbývá než poděkovat za výpomoc a budeme se těšit zase na dalším turnaji.

Autor: Tomáš Drašnar

Rudná Panthers Praha WILD – Texas Longhorns 11:3
Rudná Panthers Praha WILD – SKV 22:1
Rudná Panthers Praha WILD – Kutná Hora 5:0
Rudná Panthers Praha WILD – Prague Tigers 8:2