(Ne)statistická sobota přípravky

V sobotu 23.10. se nejmenší „squadra azzura“ vydala do Michle na svůj druhý turnaj sezóny. Po minulých peripetiích s modrými dresy již na palubovku místní školy vyběhli Panteři v těch správných bílých a hrdě vystavovali všem na odiv řvoucího pantera na hrudi (ehm, spíše tedy trochu na boku). Všichni dorazili včas a protože jsme hráli hned první utkání a hřiště ještě nebylo postaveno, první, kdo se zapotil, byli tatínkové, kteří neváhali a pomohli pořadatelům s jeho stavbou. Mezitím v našem týmu proběhla rozcvička a nic už tak nebrání jít tzv. na to.

Prvním soupeřem je nám tedy domácí tým Bohemky, který hýří všemi barvami. Je pravda, že převládá zelená, ale i tak by to už ty dresy chtělo, kluci by si je určitě zasloužili. Naše osvědčená sestava (Tadeáš, Viktor, Jirka, Matouš a Fíla v bráně) doplněná o 3 nováčky (Kuba, Honza a Ondra) si se soupeřem pohrává a stejně jako minule jasně vítězí. Na Bohemku prostě zatím umíme.

Dalším soupeřem je náš spřátelený klub Sokol Rudná. I v tomto zápase funguje vše, jak má, kluci vedou, jsou i herně lepší, a tak je nálada v týmu více než dobrá a vše jde prakticky samo. První lajně (Táďa, Viktor a Kuba) se navíc daří i střelecky stejně jako v prvním zápase a na světě je tak další vítězství, dokonce se stejným skóre. Nutno dodat, že druhé lajně (Jiřík, Máťa, Honzík a Ondra) se sice tak střelecky nedaří, ale také na oplátku nedostává góly, stejně jako naše opora v bráně Fíla.

Ve třetím zápase už jde ale do tuhého, soupeřem je nám Start98. Zápas je velmi vyrovnaný a lehkost se z našeho projevu začíná vytrácet. Prohráváme totiž dlouho o jeden gól a kluci místo toho, aby dál hráli svoji kombinační hru, to začínají brát na sebe. Bohužel florbal je spíše kombinační a týmová hra, a tak se to nedaří a kluci o ten gól prohrávají. Nutno dodat, že minule jsme zase těsně vyhráli my, a tak se už teď těšíme na další vyrovnanou bitvu a doufám, že teď zase s lepším koncem pro nás.

Posledním soupeřem je Olymp. Už před zápasem sledujeme vášnivou debatu našich hráčů o našich šancích proti zatím suverénnímu týmu turnaje. Bohužel je v našem týmu až přespříliš statistiků, a tak naše šance před zápasem jsou prý pramalé. Vždyť, když Olymp porazí Start98 a my s nimi prohrajeme, tak logicky musíme prohrát. Bohužel se ani trenérům nedaří takové nastavení hlav zlomit a výsledkem je tak skóre 0:4 po první půli. Tak a dost, řekli si trenéři, tohle se musí změnit, statistika pryč, hrát se dá přeci s jakýmkoliv soupeřem. Na lavičce to vře, kluci vnímají a naslouchají. Na řadě je to, co umíme a ne výsledek! A kluci nejenže vnímali a naslouchali, oni i předvedli, že mají na víc a tak druhou půli zase 4:0 vyhráváme my. To čumíš statistiko! 😊

No a na závěr snad už jen:

Je statisticky dokázáno,
že slunce vyjde každé ráno.
Když na tréninku hodně makáš,
pak i těžké zápasy zvládáš.

Autor: Dan Horna

Panthers Praha – Bohemians Praha :-)
Panthers Praha – Sokol Rudná :-)
Panthers Praha – Start98 Kunratice :-(
Panthers Praha – Olymp florbal :-|