Éčko poprvé padlo

Třetí turnaj přivedl Éčko do domácích Radlic, kde měl hostit své soupeře z kladenské konference. Kromě toho jsme drželi průběžné první místo a já osobně jsem tu soutěž viděl až teď poprvé a musím tedy říct, že je obdivuhodné, že jsme ji až do tohoto turnaje vedli. Jasně, vzhledem k tomu, s jakými úbytky počtů hráčů se potýkáme a jak řešíme sestavu na každý turnaj, tak i víme, že do sestavy se v těch minulých dvou turnajích dostali kluci, kteří tam úplně nepatřili, ale byli jsme rádi, že jsme mohli nastoupit.

Ani tentokrrát se naše sestava nerodila úplně snadno, ale dali jsme to dohromady ze všeho, co šlo a i ty směny na pořádání jsme si nějak, byť s obtížemi rozdělili a ráno jsme mohli pozorovat souboj Las Plantas a Kyjí, což byli oba soupeři, se kterými jsme si minule poradili doslova hravě. To zápas, který se blížil, měl být a taky byl, úplně něco jiného – tedy nefalšovaným soubojem o průběžné první místo s týmem Florbal Kladno, který tedy asi nikdo moc nezná, ale v jeho středu jsou ostřílení borci z z toho známého kladenského týmu. Zápas měl všechno, otočku i zvrat, odpískaný nájezd (pro nás), neodpískaný nájezd (pro soupeře) a na závěr trestná střílení po remíze 4:4, které jsme vyhráli a tudíž první místo uhájili a mohli jsme slavit, ale jen hodně střízlivě, protože takovéhle zápasy známe hodně i z té druhé strany – soupeř byl prostě o něco lepší, florbalovější a pochopitelně i sehranější, ale měl trochu smůlu a my trochu štěstí, náš brankář Hušák podržel, ten jejich spíše ne a těch šancí, do poslali mimo bránu, bylo také dost. Naše branky – Rudy se chopil nájezdu, což pak zopakoval ještě v závěrečných nájezdech a jeden gól dal ještě ze hry, Adamovi Benešovi sice nevyšlo to, co chtěl udělat, ale na ani brankářovi nevyšlo to, co chtěl udělat, plachtící střelou se prosadil Matěj Špalek a rozhodující nájezd dal nováček v klubu Dan Černý.

Tak to ale někdy chodí, zažil jsem takových zápasů spoustu a je to prostě sport a je to jen potvrzení toho, že se musíme vrátit do starých kolejí a být schopni trénovat přesně ty věci, co nás trápily, tedy špatný pohyb bez míčku a schopnost rychle reagovat.

Druhý zápas už pak znamenal první prohru v sezoně – postavilo se nám AIK Kladno C, sice jen v sedmi hráčích, ale velmi kvalitních, kluci, kteří možná dříve hráli hokej či co, byli velmi kvalitní a individuálně zdatní a mají to i na tom založené, že hrají hodně zápasů a chodí plundrovat kanadské bodování a očividně je to baví a bavilo je to i tentokrát. My jsme trochu změnili sestavu, opustil nás Karbič a pak i Martin Šáda a doplnil Martin Doležal, který také začal pokus o návrat do zápasové formy. Urostlým soupeřům jsme to tedy zase poměrně ulehčili svým zhoršeným pohybem a nekvalitou při práci s míčkem, mnohokrát jsme se sami sebe zahnali dobře míněnou nahrávkou úplně mimo hru a odevzdali tak míč soupeři, který tak mohl šetřit síly a chuť do útoku. Bohužel jsme se vzchopili až ve třetí třetině, kdy už soupeři stačilo dochodit vypracovaný náskok 6:0, ale bylo to alespoň něco dobrého na závěr.

Opustili jsme tedy první místo a jak jsme mohli vidět, na to, že je to 9. liga, jsou tady týmy neskutečně kvalitní a které sem trochu nepatří, což je ale pro nás dobře, že nám budou pravidelně nastavovat zrcadlo. Jinak díky všem hráčům za účast a za pořádání a týmový projev.

Autor: Štěpán Weber

Panthers Praha E – Florbal Kladno 5:4pn (1:1, 3:2, 0:1)  online
Panthers Praha E – AIK Steel Kladno C 2:6 (0:1, 0:2, 2:3)  online