Muži C na Kotlářce zprovoznili střelnici

Na další zápasový výjezd jsme nemuseli nikam daleko, turnaj totiž hostila hala Na Kotlářce. Ta má svá specifika, ať se už se jedná o to, že v hale je jen jeden kohoutek, kde lze regulovat teplota vody a natočit si tam láhev, či zajímavě položený povrch, který díky svým nerovnostem nefandí kvalitním přihrávkám přes osu.

První match jsme sehráli s dosud stoprocentními Hořovicemi. Zajímavou rozcvičku předvedl David Ghali a video z ní se jistě bude vyjímat v archivech C-Power a myslím si, že by ho nebyla škoda ani na českém florbalovém bizáru. Jako první jsme již tradičně inkasovali, což v podání Céčka většinou znamená následný vítězný zápas. Už během první třetiny se nám podařilo obrátit skóre v náš prospěch, souhra ex-Olympáků Karbiče a Matěje znamenala pak dokonce první gól Matěje v dresu Panterů. Za dvě minuty na to navázal Likis, který dle pravidla: „když nevíš co, tak vystřel“ nedal svou klasickou bombou od půlky brankáři šanci.

Zbytek zápasu jsme už v pohodě kontrolovali, soupeř hrozil jen z brejků, ale když máte za sebou v brance Zekeho, tak se není čeho bát. Mezi střelce se zapsali též Dopiťák, Khurny, Karbič, hned dvakrát rozvlnil síťku Karol a Stein, který ve vzduchu tečoval střelu Davida Ghaliho. Zdali byla teč nutná nebo si tím pouze nafarmil další bodík do kanady se bez důkladného video rozboru v rámci elektronické tužky bohužel nedozvíme – oba aktéři šance samozřejmě trvají na svých verzích. Soupeř již pouze snižoval z nájezdu.

Mezizápasový program půlka týmu vyplnila pomocí karet, druhá si dala partičku Scrabblu. Šáfi si jako již tradičně mezi zápasy, na podporu formy do dalšího utkání, dal iontový nápoj, známý též jako pivo, tentokrát nicméně zvolil netradiční objem v podobě tupláku.

Druhý zápas na nás čekal soupeř z dolní poloviny tabulky – Benešov B. Skóre otevřel Stein, ale soupeři se podařilo srovnat, což odnesla hůl Romana a ten musel dohrávat s rezervní. Karbič se pak svým klasickým způsobem odpoutal od obránce a samostatný únik proměnil svojí klasickou střelou, tzv. plachťákem. Benešovu postupně docházely síly, my jsme pak pohodlně navyšovali vedení. Dva2 zásahy si připsal Likis, další trefou se prezentoval Khurny i Dopiťák. Svoji střeleckou smůlu protrhl i Dalík, který si konečně našel optimální pozici, odkud skórovat.

Šest získaných bodů nás posunulo na třetí místo v tabulce, jen čtyři body za zatím neporaženou Traverzu. Za dva týdny nás čeká další kolo, které znamená nepříjemný výjezd do Hořovic hned na první ranní zápas. Do té doby CHUŤ! 

Autor: Matěj Špalek

Panthers Praha C POWER – Red Dragons Hořovice 8:2 (2:1, 1:0, 5:1)  online
Panthers Praha C POWER – Florbal Benešov B 7:1 (2:1, 1:0, 4:0)  online