Muži U23 v pěkném zápase padli s Chomutovem

Nedělní polední čas znamenal zápas našeho divizního týmu U23 v Chomutově proti stejně starému týmu. Očekávala se tedy bitva ve stylu juniorského florbalu.

To se i vyplnilo a diváci viděli 14 branek, hru nahoru dolů a hodně emocí. Zápasu nechybělo nic, jen bodový zisk pro Pantery. Po celé utkání museli hosté dotahovat a ani jednou v utkání nevedli. Rozhodující moment se stal 15 minut před koncem, kdy za stavu 6:5 pro Chomutov darovali hosté soupeři dvě přesilové hry, které domácí využili. Šli tedy do vedení o tři branky, které se ukázalo jako rozhodující. Panterům už se povedlo jen z nájezdu snížit a i přes závěrečný tlak odjíždějí z Chomutova s prázdnou. Další ránou je zranění nadějného juniora Nového, který zápas nedohrál.

Panteří mládí se tedy krčí na desátém místě tabulky, ale ještě mají hodně zápasů před sebou. Trenéři věří, že výkony půjdou stále nahoru a body přijdou.

Autor: Ladislav Hrma

Florbal Chomutov U21 – Panthers Praha U23 8:6 (3:2, 2:3, 3:1)  online | fotogalerie

Střely na branku: 25:37
Diváci: 36
Nejlepší hráči: Jakub Holovej – Jakub Žiška

Komentář trenéra domácích (Martin Severa): „Dnes konečně otevřené utkání, kdy oba soupeři chtěli hrát útočně. Souhlasím s kolegou, že se v mnoha situacích projevilo mládí na obou stranách – jak v disciplíně, tak v počtu ztrát uprostřed hřiště. Díky soupeři, rozhodčím a divákům.“

Komentář trenéra hostí (Ladislav Hrma): „Zápas odpovídal věkovému složení obou týmů, spousta šancí, které jsme nevyužili a to nás stálo bodový zisk. Pro náš mladý tým další cenné zkušenosti. Děkujeme soupeřům za zápas a divákům za pozornost.“