Oslabené #princezny v Ostravě neuspěly

Ženy čekal poprvé v letošní extraligové sezoně výjezd mimo Prahu a to hned ten nejdelší – jejich cesta končila až v Ostravě. Autobus navíc sdílely s týmem elitních juniorů, které v sobotu taktéž čekal výlet na východ, konkrétně na baráž s Bulldogs.

Rozcvička obou týmů byla co do počtu hráček velmi skromná – do Ostravy vyrazily Panterky vinou velkého množství zranění a nemocí ve velmi skrovném počtu, domácí hráčky pak na zahřátí nedoplnily šikovné juniorky, které krátce před jejím startem teprve dohrály svůj zápas. A ačkoliv byly vyznavačky modrožluté kombinace jasným papírovým favoritem, v posledních dvou kolech nepodaly úplně ideální výkony a realizační tým hostí tak doufal, že se jim podaří protivníka potrápit a třeba i nějaký ten bodík odvézt do Prahy.

Soupeř ovšem Panterky i jejich trenéry brzy vyvedl z omylu a ujal se rychlého vedení 3:0, na což ještě dokázala zareagovat pěkným gólem Agáta Saffertová, Ostrava nicméně po školácké chybě v obraně odskočila zpátky do tříbrankového náskoku. V podobném duchu se pak nesl i celý zbytek zápasu, domácí hráčky kontrolovaly hru i balonek a svého soka pouštěla pouze do ojedinělých brejků a protiútoků. Druhou trefu a korekci na konečných 7:2 pak zařídila kapitánka Tereza Pitterlingová.

Pražankám se tak bohužel nepodařilo navázat na dvě předchozí vítězství a před domácím bojem s Jičínem padly o pět gólů.

Autoři: Pavel Skazko, Tomáš Pauček

FBC Ostrava – Panthers Praha 7:2 (4:1, 2:0, 1:1)  online | fotogalerie

Střely na branku: 36:11
Diváci: 87
Nejlepší hráčky: Michaela Mlejnková – Kristýna Horňáková