Muži U23 opět bez bodů

Mužský výběr hrající Divizi čekalo další zápasové kolo, tentokrát hrané na domácí hale v Rudné. Panteři přivítali soupeře ze severu Čech, tedy rezervu Florbalu Ústí.

Ještě než všichni naši hráči sešli v hale, mohli jsme sledovat napínavý zápas baráže juniorů s Buldogs Brno, kteří se pokoušeli probojovat do vytoužené KB ligy mezi elitu. A to se podařilo, tímto jim tedy můžeme dodatečně pogratulovat. Vzhledem k tomu, že došlo k souběhu se zápasem Áčka, které nastupovalo proti FBC Plzeň, byl náš nejstarší hráč na soupisce tohoto utkání narozen ročníku 2000 a naše sestava se tedy dala směle označit za juniorskou. To soupeř k rozcvičce nastoupil jen s osmi hráči do pole a snažil se usmlouvat rozhodčí, aby jim na soupisce nechali počet hráčů na deseti, kvůli pokutě za minimální počet plejerů. To nás bylo do pole celkem třináct, takže se předpokládalo, že soupeře sfoukneme jako svíčku v kostele. Pokud bychom ale oba týmy zvážili, myslím si, že tady by měl navrch výběr Ústí.

Zápas pro nás začal vcelku dobře. Soupeř začal v bloku, a když si naběhl „mezi kruhy“ Hadamovský, radovali jsme se z vedení. Ale pak se kluci z Ústí oklepali a zápas rychle otočili. Na konci první třetiny bylo skóre ještě vyrovnané a do šaten se odcházelo za stavu 3:3. Od druhé třetiny ale kostelní svíčky připomínali oproti původním předpokladům naši hráči, protože urostlí chlapíci ze severu je při každém útoku sfoukli jako jejich pověstný severák. Kluci kupili jednu chybu za druhou a soupeř trestal a trestal. A protože se obraz hry nijak výrazně nezměnil, odcházeli s rozzářenými tvářemi do šaten naši soupeři a my s výpraskem 15:6. Jejich nejlepší skórer byl hráč Kužel a jak by řekl trenér Hnátek, „ten už tu divizi kopal“ a bylo to vidět. Doufejme, že kluci i z takového zápasu poučí a příště předvedou lepší výkon hodný pantera, kterého nosí dresu. 

Poděkovat musíme některým juniorům, kteří po svém zápase zůstali a kluky podpořili, stejně tak jako malému a hlasitému fanouškovi v rohu hřiště.

Autor: Miloslav Mattes

Panthers Praha U23 – Florbal Ústí B 6:15 (3:3, 2:7, 1:5)  online | fotogalerie