Ať dává góly klidně Láďa, když z toho budou body, říká Honza Slavata

Mužské Áčko prožívá mimořádně povedený vstup do sezony a po třech zápasech okupuje s luxusním skóre 32:5 první místo v tabulce. V posledním utkání navíc Panteři sestřelili Wizards 19:0 a přepsali tak hned dva klubové rekordy. Jak úvod letošního ročníku Národní ligy hodnotí brankář Jan Slavata, který je při neplánované absenci Martina Hrušky vytěžován hned na několika frontách? Přečtěte si rozhovor!

Honzo, po třech zápasech jste v tabulce Národní ligy se třemi výhrami a skóre 32:5, jaká v týmu panuje nálada po takovém vstupu do sezony?

Nejprve bych rád poděkoval všem, kteří po tom všem na nás nezanevřeli a stále chodí fandit. Není Vás moc, ale jste slyšet ! Samozřejmě vstup do sezóny se nám mimo Pohár povedl, takže v týmu panuje spokojenost, jsme si ale zároveň vědomi, že soupeřům se zatím moc zápasy s námi nepovedly a ještě nás tolik neprověřili. Určitě nás v budoucnu čekají složitější duely.

Co se vlastně změnilo oproti loňskému začátku, kdy jste se naopak v úvodu hodně trápili a po třech kolech neměli ani bod? Mohla do toho promluvit i letošní povedená příprava završená stříbrným Czech Open?

Tak rozhodně nám pomohlo, že jsme oproti loňsku nešli těsně před sezónou do karantény. A taky se na nás podepsala kvalitní letní příprava pod vedením Svobiče (kondiční trenér Jan Svoboda, pozn. red.). I během celého lockdownu jsme měli připravené tréninky a mohli se připravovat doma.

Jedinou kaňkou na vašich zářijových výkonech je konec v Poháru, který se urodil na neoblíbeném hřišti Kralup. Co tam bylo jinak, než v ostatních zápasech? Případný postup by vás navíc poslal na Kobylisy a vítězství nad nimi by znamenalo konfrontaci se superligovou Spartou, bolí kvůli tomu těsná porážka s divizním soupeřem ještě o něco víc?

Rozhodně bych se nerad vymlouvat na to, kde jsme Pohár hráli, protože takového soupeře musíme porážet, klidně i na poli. Tohle bylo naše selhání o kterém víme. Bohužel si to každý rok dokážeme pokazit těsně před zápasem se zajímavým soupeřem. Musíme si pamatovat jak nepříjemná ta prohra pro nás byla a příště to nepřipustit. Každopádně bych se za prohru rád omluvil, uděláme vše pro to, abychom si to u fanoušků odčinili v lize. A s tou Spartou si hold zahrajeme za 2 roky v lize no. 😊

Ty sám jsi chytal jak ve zmiňovaných Kralupech, tak při neplánované absenci i ve všech zápasech Národní ligy a navrch si přidáváš ještě Divizi za tým U23. Jak je takový režim náročný, zbývají ti při něm a při normálním chození do práce ještě vůbec nějaké síly?

Tak vzhledem k tomu, že nemám přítelkyni, tak mám aspoň dost času na florbal… . 😊 Každopádně nebudu říkat, že to není náročné, proto se i během dní, kdy nemáme trénink, snažím zaměřovat na regeneraci. Naštěstí mi pomáhá to, že jsme měli náročnou a kvalitní přípravu a tělo si tak zvyklo na pravidelnou zátěž.

O víkendu jste vyjeli na hřiště Wizards a byť jste před zápasem byli v roli papírových favoritů, výsledek 19:0 asi nečekal ani ten největší fanoušek jednostranných výsledků. Co se tam stalo? Zažil jsi někdy takový debakl?

No takový výsledek si rozhodně nepamatuji, ale sešlo se tam více faktorů. Hráli jsme kvalitní zápas a naopak soupeři nevyšlo vůbec nic, ve všech ohledech jsme byli lepší tým. Wizardi si klidně nějaký ten gól zasloužili, ale štěstí jim prostě nepřálo. Ale opět bych pochválil cely tým, protože si od začátku šel za svým a to vítězství jsme si rozhodně zasloužili.

Zejména druhá a třetí třetina byla čistě v exhibičním tempu a domácí se s trochou nadsázky nezmohli na nic. Kolikrát sis při průběžném navýšení skóre z 3:0 na 19:0 vlastně sáhnul na balon? Udržoval ses v tu chvíli v tempu i něčím jiným, než čekáním na akci soupeře?

Podle onlinu se to třeba tolik nezdá, ale rozhodně jsem se v bráně nenudil. Jak naše oslabení, tak i jejich různé útoky byly tím, co mě stále drželo v tempu. I když jsme vedli, tak Wizardi mají velké individuální kvality, které se stále snažily dát gól.

Ačkoliv je výsledek zcela drtivý, gólovou zátěž se podařilo rozvrhnout do celého týmu a nejproduktivnější Honza Waldhauser měl v uvozovkách „pouze“ šest kanadských bodů, co to říká o síle týmu?

Je super, že se skoro každý dokázal bodově prosadit. Kluci si otevřeli střelnici a snad jim chuť po gólech vydrží i do dalších zápasů. Hlavní je, ať z co nejvíce zápasu odvážíme 3 body jako tým a góly ať dává klidně Láďa. 😊

O víkendu jedete do Plzně a juniorská enkláva zamíří k baráži do Brna, po níž se silný ročník 2002 posune do dospělých družstev a posílí už tak nabitou konkurenci o místo v mužském Áčku. Kam to podle Tebe můžete i s mladými Pantery v sestavě letos dotáhnout?

Tak myslím, že cíl máme všichni společný, tedy postup do první ligy. Můžu slíbit, že pro to uděláme, co je v našich silách a budeme vděční za každého fanouška, který nám v tom pomůže. Budeme Vás potřebovat.

Díky a hodně štěstí!