Junioři vybojovali postup do baráže!

Ačkoliv juniorský výběr v sobotu padl na Tatranu, cíl víkendu se mu splnit podařilo – Panteři opět po roce postupují z kvalifikační skupiny do baráže o KB ligu, v níž se už následující víkend utkají s brněnskými Bulldogs!

Pohled na oba víkendové duely přináší Josef Nový a Patrik Míka.

Do sobotního zápasu s Tatranem nastoupili Panteři ve stejné sestavě jako v Milevsku, doplnění navíc o několik hráčů ročníku 04. Soupeři ze Střešovic naopak neměli slitování a poslali plnou sestavu i s čerstvými mistry světa – nečekala se tedy tak vyrovnaná podívaná jako v prvním zápase. Ovšem před zraky pár statečných fanoušků na tabuli po první třetině svítilo skóre 1:3 a výkon našich borců nebyl vůbec k zahození, právě naopak, akcí bylo na obou stranách spousta, bylo se na co dívat. O branku se za naše barvy postaral Vojta Wojnar. 

V druhé části se prvních deset minut hrál florbal, který diktovali naši junioři, gól to ale bohužel nepřineslo. A naneštěstí na tento tlak odpověděl Tatran čtvrtým gólem, druhá třetina tak vyzněla stejně jako první ve prospěch domácích. 

Do třetí třetiny už šel náš tým s cílem nechat na hřišti vše, zkraje třetí části to ale vypadalo bídně. Dva rychlé góly soupeře a mohlo být hotovo. Na tento nástup odpověděli naši výtečně, nejprve gólem Matěje Ďuriny na přední tyč a poté se na střeleckou listinu zapsal i Matouš Hrubý, ten naopak zvolil střelu na zadní. Po pár minutách přišlo pro nás kruté oslabení a následný nájezd, který soupeř bez problému proměnil. Jako přes kopírák se to seběhlo na druhé straně po faulu na Vojtu Wojnara a také Josef Nový nedal brankáři Tatranu šanci. Skóre bylo 4:7 a kluci ze Střešovic cítilu trochu tlak. To vyústilo v Panteří hru v šesti a také gól, který sice jen kosmeticky upravil skóre na konečných 5:7, ale počítat ho musíme.

Výkon týmu musím hodnotit kladně. Kluci se nebáli hrát a nezalekli se ani zvučných jmen a tudíž větší zkušenosti na straně soupeře. Je to velmi dobrý signál trenérům, kteří si tak mohou vybírat z více hráčů na každý post. Nakonec je mou povinností zmínit ještě brankáře Ondřeje Bártu, který si také zaslouží velký potlesk za předvedený výkon. 

Autor: Josef Nový

Pro juniory den D(Došwich), poslední naděje pro hochy s panterem na prsou, aby si pro sebe zajistili druhý flek v nelehké kvalifikační skupině C. Po sobotním sympatickém výkonu převážně mladého týmu bez klíčových opor proti střešovickému Tatranu, který leč nevedl ke kýženému bodovému zisku, přinesl týmu důležité sebevědomí z již zmíněného výkonu, se před družinou Panthers nacházela nelehká povinnost. Na domácí stánek do Rudné přijel bojovat o postup z druhého místa tým z jižních Čech. Nepříjemný soupeř z Milevska už Panthers o týden dříve na domácí palubovce o body okradl a zkomplikoval tak našim juniorům cestu k postupu, který v nedělním souboji chtěl nepochybně uzmout pro sebe.

Samotnému zápasu začali Panthers diktovat tempo již od úvodního hvizdu, byť bylo patrné, že jim chybí potřebný klid na florbalkách. Jednu z chyb soupeř nemilosrdně potrestal a hned z první střely v zápase se ujal vedení. Do přestávky se však domácí oklepali a odpověděli třemi góly, přičemž Milevsku již skórovat nepovolili. Po druhé třetině bylo ještě veseleji, kdy soupeři očividně docházely síly a ke konci dvacetiminutovky i nasazení a víra ve vítězný konec. Panthers odskočili už na rozdíl 3 gólů a šli si pro poklidnou výhru, na kterou po dominantní třetí třetině dosáhli.

Vedle Kočandrleho a Petráka řídili výhru znovuzrozený Waldhauser, který si po hvězdném výkonu v národní lize přenesl formu i do zápasu s Milevskem a nespoutaný Matěj Vavroušek, který tak nadále potvrzuje svoji univerzálnost a komplexnost, kdy v mužích nastupuje na pozici obránce, ovšem v juniorech patří k produktivním hráčům na pozici centra. Kaňkou na zvládnutém zápase můžeme označit neschopnost Kryštofa Novotného vstřelit gól, i přes vyhlášení útoku na skórování se Kryštofovi i přes řadu neproměněných šancí, jež mu spoluhráči připravili, nepodařilo mířit přesně. Všichni ovšem nadále věří, že si nejen Kryštof, ale i všichni ostatní, kteří vyšli ze zápasu gólově naprázdno šetří góly na další klíčová utkání.

Po vítězství 10:3 tak junioři stále živí naděje na postup do ligy mezi 12 nejlepších celků. Již příští týden se o postup poperou s Buldočky z Brna a lze očekávat fyzické a náročné dvojutkání s doufejme vítězným koncem, který povede k postupu a historicky první účasti juniorského týmu Panthers v nejvyšší lize.

Autor: Patrik Míka

Tatran Střešovice – Panthers Praha 7:5 (1:3, 0:1, 4:3)  online | fotogalerie
Panthers Praha – Došwich Milevsko 10:3 (3:1, 3:2, 4:0)  online | fotogalerie