Dorostenky vyválčily v Kladně úvodní dva body

K úvodním zápasům se dorostenky vypravily na Kladno. V obou utkáních se navíc musely vypořádat s absencí stálého brankáře a mezi tyče se proto hned dvakrát přesunula hráčka z pole.

V prvním klání proti domácímu Kladnu se tohoto úkolu zhostila Týna Ráblová a hned několikrát ukázala, že chytání není její slabou stránkou. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, avšak soupeř se se dostal do vedení a my jej museli dotahovat. To se nám ještě do konce první části podařilo a do druhé se vstupovalo za vyrovnaného stavu. V té jsme si nechali utéct začátek a Kladno si vytvořilo třígólový náskok. To holky naštěstí nepoložilo a ačkoli ještě jednou musely lovit míček ze sítě, tak se jim podařilo utkání srovnat. Při remízovém skóre na řadu přišly nájezdy, ve kterých jsme se dokázali dvakrát prosadit a naopak Týna 2 pokusy soupeře zlikvidovala a my mohli slavit první 2 body nové sezóny.

Mezi zápasy nás čekala pouze jedno utkání dlouhá pauza, i ta ale stačila k tomu, aby se kladenská nafukovačka proměnila v místo nenízkých teplot, při kterých lidé vylučují pot. Zápas s Novým Strašecím byl z naší strany poznamenán možná i tímto faktorem a naše tempo bránění bylo podstatně nižší, než v ranním měření sil – to obzvlášť neocenila Bára Křížová, která se v tomto zápase zhostila role brankářky. Do útoku jsme nicméně pořád dokázali být nebezpeční a u konce zápasu to vypadalo, že by se mohl opakovat scénář z prvního zápasu a že nakonec dojde k nájezdům. Bohužel když nám soupeř těsně před sirénou odskočil a tak jsme nedokázali srovnat ani při závěrečném tlaku v šesti.

V obou zápasech jsme předvedli spoustu věcí, které se nám povedly, zejména pak směrem do ofenzívy. Zároveň se nám zde krásně ukázalo, co bude ještě potřeba vylepšit a na čem budeme muset pracovat. Ještě jednou děkujeme Týně a Báře za to, jak se skvěle zhostily pro ně netradiční role gólmana – samozřejmě děkujeme rodičům za podporu a hráčkám za reprezentaci klubu a budeme se těšit na další zápasy.

 

Panthers Praha – Kanonýři Kladno 6:5pn (1:1, 2:3, 1:0)  online
Panthers Praha – Nové Strašecí 5:6 (3:2, 1:2, 1:2)  online

Autor: Dan Ježil