Éčko na úvod bere plný počet bodů

Čtvrtá mužská rezerva v hodně kombinované sestavě odehrála svůj první letošní turnaj a s výsledky může být spokojená – v Černošicích totiž porazila oba soupeře a na úvod nového ročníku tak rovnou vylétla na přední místa tabulky.

První zápas proti o hodně mladším Beranům Kladno byl velmi náročný – soupeř byl aktivní a  navíc napadal hned, jakmile jsme se dotkli balonku. V první třetině jsme byli o něco důraznější než my a vytvořili si několik šancí, z nichž jsme jednu i proměnili. Druhá část už byla z obou stran daleko produktivnější, nejprve se o slovo přihlásil soupeř, jenž vyrovnal a vzápětí i překlopil vedení na svou stranu. Naštěstí to pro Pantery ale netrvalo dlouho a bylo srovnáno – nepovedená střela Tomáše Drašnara se od zadního mantinelu odrazila do brankoviště plné nechápajících soupeřů a Petra Nepraše, jenž se zorientoval nejrychleji a srovnal na 2:2. 

Navíc hned po následném buly se dvakrát o slovo přihlásila kombinace Honzy Sysla a Přemka Vávry, která vrátila panteřím barvám vedení a navíc jej vzápětí dokázala i navýšit. Zkraje třetí části se sice Beranům podařilo ztrátu stáhnout, prakticky vzápětí ale kladenští florbalisté znovu inkasovali a byť ještě dokázali v závěru korigovat z trestného střílení, vítězství 6:5 jsme si nakonec odnesli my.

To druhý zápas s rezervou Rakovníka byl jednostrannou záležitostí. Východní soused našeho prvního soupeře v porovnání s ním nebyl ani zdaleka tak aktivní a vůbec nenapadal, naopak nechával Panterům spoustu prostoru jak ve vytváření šancí, tak i při snahách o jejich dorážení. Proto není divu, že většinu zápasu byl náš gólman bez práce a o nulu jej připravil až ojedinělý brejk 40 sekund před koncem. 

Děkujeme klukům i soupeřům za zápas a budeme se těšit v dalších pokračováních našich florbalových zážitků.

Panthers Praha E – Berani Kladno 6:5 (1:0, 3:2, 2:3)  online
Panthers Praha E – FBC Rakovník B 8:1 (4:0, 2:0, 2:1)  online

Autor: Tomáš Drašnar