Historicky první bod panteřích veteránů

V této nové sezóně na kartě oddílu Panthers Praha přibylo úplně nové družstvo veteránů, které je určeno pro hráče starší 35 let. A aby tato kategorie byla ještě zajímavější, může zde nastoupit na výjimku i jeden hráč a jeden gólman starší 30 let. A pokud by si někdo prošel soupisky týmů v této soutěži, nalezne mnoho zvučných jmen, které ještě před nedávnou dobou brázdily hřiště superligových arén.

K těmto týmům se určitě může zařadit i výběr pražských Black Angels, který byl naším prvním soupeřem – tím druhým pak byli domácí Medvědi severu z České Lípy. Už z toho je patrné, že jsme museli podniknout hezký výlet do tohoto severočeského městečka. Tady nás přivítala palubovka a domácí aréna superligové České lípy, která ale zrovna musela odcestovat ke svému zápasu do daleké Ostravy. Po příjezdu jsme zjistili, že nás do zápasu nastoupí pouhých šest bojovníků do pole. No co, alespoň jsme mohli do zápasu nastoupit. Na tribuně se objevila i rodačka z tohoto města, Anežka Slaná, která v současné době léčí natažené vazy v koleni a tak přišla podpořit svou drahou polovičku. Ta se bohužel ale objevila v černém dresu týmu Černých andělů. 

Po krátké rozcvičce jsme byli připraveni na historicky úvodní buly ve veteránské soutěži. A zápas pro nás začal jako z říše snů. Hned v úvodní minutě se po zisku balónku po chybné rozehrávce nechytatelně do šibenice trefil Kudela a v zápase jsme se ujali vedení. Soupeři chvíli trvalo, než se z této situace oklepal, ale stále zvyšoval obrátky tempa zápasu, až jsme mu sami poskytli šanci na srovnání. Ještě do konce třetiny pak dokázali andělé otočit zápas ve svůj prospěch. 

Od druhé třetiny jsme byli pod neustálým tlakem a naše občasné výlety na soupeřovu polovinu sice byly nebezpečné, postrádaly ale koření tohoto sportu a to, aby rozvlnily síť za soupeřovým gólmanem. To hosté se nenechali pobízet a své kombinace zakončovali s chirurgickou přesností. Skóre bohužel narostlo na 1:8 v náš neprospěch, ale o přestávce na lavičce padly dvě výzvy do třetí třetiny. „Dáme alespoň tři góly a přece od nich nedostaneme desítku“. S tím jsme do třetí třetiny i vstoupili. Hned v úvodu se prosadil po závaru před brankou Kamil Sedlák a o chvíli později Míla Mattes, který usměrnil lob přes celé hřiště. Když se po dalších pěti minutách opět prosadil Kamil, měli jsme jednu challenge splněnu. Nakonec se podařilo splnit i druhou, protože soupeř se prosadil už jen jedinkrát, a tak konečné skóre bylo 4:9. 

Ve druhém zápase nás čekal tým domácích Medvědů severu, kteří si to v ranním derby rozdali s kolegy z České Lípy a rozešli se smírným výsledkem. Do zápasu jsme nevstoupili úplně štastně a to když Kamil neuhlídal jedinou ženu v soupeřově dresu. Nám se podařilo najít rychlou odpověď, když právě Kamil dokázal své zaváhání odčinit a za necelou minutu srovnal stav na 1:1. Bohužel soupeř byl aktivní a dokázal znovu posunout skóre na svou stranu. Do první přestávky jsme tedy ztráceli jednu branku na soupeře a s tím jsme vstoupili i do druhé části. Tam se podařilo Denkovi srovnat a obětavou obranou a velmi dobrým výkonem našeho brankáře se nám podařilo vyrovnané skóre udržet i do třetí části. 

Tam jsme se rozhodli, že vsadíme vše na jednu kartu a pokusíme se na soupeře zatlačit a vstřelit branku a pak tento výsledek ubránit. První úkol se nám podařilo splnit beze zbytku, kdy Kudela opět vymetl pavučiny v soupeřově brance. Následně soupeř postupně zvyšoval tlak a nás bylo vidět, jak rychle nám ubývají síly. Před polovinou třetiny jsme navíc dostali výhodu jednoho muže v poli navíc, jenže jsme paradoxně této výhody nevyužili a po chybě Mattese jsme inkasovali vyrovnávací gól. Do konce zápasu jsme usilovně bránili sílící tlak soupeře. To se povedlo a tak jsme si mohli do tabulky soutěže připsat premiérový bod.

Panthers Praha – Black Angels 4:9 (1:2, 0:6, 3:1)  online
Panthers Praha – Medvědi severu Česká Lípa 3:3 (1:2, 1:0, 1:1)  online

Autor: Miloslav Mattes