Druhé kolo Poháru pohledem týmu

Muži o uplynulém víkendu úspěšně zvládli další cestu na jih Čech a v Soběslavi zvítězili vysoko 18:6, díky čemuž si vysloužili postup do 3. kola Poháru Českého florbalu. Pohled na v pořadí již páté letošní pohárové vítězství přináší hned sedm účastníků pátečního výjezdu, přečtěte si jejich dojmy.

Ladislav Hrma : “Po základní skupině, ve které jsme si s chutí zastříleli, náš čekala náročná cesta do stejného regionu – soupeř ze Soběslavi nás navíc poprosil, abychom hráli v pátek. I přes komplikace s prací hráčů a křížením s mládežnickým turnajem jsme soupeřům nakonec vyhověli. I když domácí hrají regionální ligu, odehráli výborný zápas a určitě na ně musí být příchozí fanoušci hrdí. Chtěl bych pochválit i naše hráče, protože udrželi koncentraci až do poslední vteřiny. Teď nás čeká ve třetím kole Butchis, kde půjde samozřejmě o postup, ale i dobré naladění do startu ligy.”

Jan Slavata : “Další pohárové utkání nás čekalo v jižních Čechách, přesněji nás přivítala Soběslav. V Soběslavi nás čekala překvapivě hezká hala s velmi kvalitní kulisou. Byla krásné si zase zahrát před plnou tribunou, která domácí borce hnala dopředu – doufám, že nás podobná kulisa bude čekat i doma. Do utkání jsme vstoupili dost naivně a po zásluze brzo prohrávali 1:0. Po tomto gólu jsme se trošku probrali a převzali otěže utkání, které jsme drželi celou dobu. Rozhodně jsme nehráli bůhví jak pěkný zápas, měli jsme tam spoustu chyb a nasazení taky nebylo určitě 100%. Ale bylo nám jasné, jakého výsledku musíme dosáhnout a to se povedlo. Osobně bych opět vyzdvihnul domácí borce a jejich fanoušky. A také, že Julius Šabler se aktivně zapojil do svého prvního utkání v Mužích A pod oficiálním hlavičkou Českého florbalu.”

Petr Škoda : “Do zápasu se Soběslaví jsme šli s jasným plánem, nepodcenit soupeře a nedopustit žádné drama. Zápas jsme nezačali úplně dobře, dávali jsme si přihrávky do nesmyslných pozic a nebyli jsme koncentrovaní na 100%. Z toho taky vyplynul 1. gól v naší síti. I přes mdlý výkon se nám ještě v 1. třetině podařilo otočit zápas na svou stranu. O přestávce jsme si řekli, co je potřeba změnit a 2. a 3. třetina už byla zcela v naší režii. V zápase bylo ale mnoho chyb, které by silnější soupeř určitě nekompromisně trestal a v sezóně se jich musíme vyvarovat. Zápas jsme nakonec vyhráli 18:6 a postupujeme do dalšího kola.”

Jiří Krůšek : “ Byl to pěkný páteční večer v Soběslavi. Soupeř sice aplikoval nepříjemnou osobní obranu a hrozil z brejků, které občas i proměnil, nakonec se ale projevila florbalová kvalita na naší straně. Po vysoké výhře jsme zašli zjistit výši vstupného tamní diskotéky, kterou jsme nakonec nenavštívili a teď už se “těšíme” na Butchis.”

Jan Kšír : “Od začátku jsme věděli, že to bude těžké, uběhané utkání. Tenhle zápas nemůžeme ztratit. Už v prvních minutách to byl vyrovnaný zápas bez jakékoliv strategie, který nesl spoustu chyb v našich řadách, ačkoliv podle skóre to tak nevypadalo. Po první přestávce jsme si museli říct, že chceme upravit hru jak na míčku, tak i mimo něj, vyvarovat se zbytečným hrubkám a začít jezdit. To si myslím, že se nám povedlo a následně jsme měli vše pod kontrolou do poslední minuty utkání. Zápas z mojí strany nehodnotím moc kladně, proti slabšímu soupeři se mi nikdy nehrálo dobře.”

Julius Šabler : “Do včerejšího utkání jsme ze začátku nevstoupili úplně dobře. Dělali jsme zbytečné chyby, podle mě jsme možná i trošku podcenili soupeře, nebyli jsme tak namotivovaní jako na ostatní zápasy a hlavně jsme nehráli úplně to, co jsme chtěli. Snažili jsme se hrát takový ten „profesorský florbal“ na který určitě máme, ale není to úplně náš šálek kávy. O přestávce jsme to však zjednodušili, začali jsme se víc soustředit a pak se hnedka hrálo lépe. Soběslav byla hodně nepříjemný soupeř, využívala dobře brejky a hrála hlavně na střely do prázdných branek. Bylo to však skvělé utkání s dobrou atmosférou, takže děkuju že jsem mohl být toho součástí.”

Dominik Hudec : “Do utkání proti soupeři z nižší soutěže jsme nevstoupili nejlépe a tvořili velké množství nezvyklých chyb, které naštěstí soupeř nedokázal všechny trestat. Často jsme vymýšleli nezvykle složité řešení situací, které bychom normálně v zápase nezvolili. I přes tyto nedokonalosti se nám podařilo zvítězit rozdílem třídy a jdeme dál.”

Florbal Soběslav – Panthers Praha 6:18 (3:7, 1:5, 2:6) online