Muži v Poháru zazářili a postoupili z prvního místa!

Los nám v prvním kole Poháru Českého florbalu přiřkl soupeře z jižních krajin našich luhů a hájů. O pořádání se přihlásil celek Meťák z Českých Budějovic, a protože sportovní hala je v jihočeské metropoli neznámé slovo, vybral pořadatel jako cílovou destinaci Týn nad Vltavou. Dalšími našimi soupeři byli borci z týmu Palermo Příbram, Pitbulls Kolín a Fbc Strakonice. Hrálo se celý víkend, takže bylo potřeba vyřešit, kde složit hlavu – azyl nám nakonec poskytl Hotel Zlatá loď s výhledem na Vltavu.

Ještě než jsme se stihli zapojit do pohárového zápolení, někteří kluci mohli shlédnout několik rozjížděk dračích lodí, které se konaly v místní loděnici. Již krátce po obědě nás přivítal týnský sportovní areál a hala, která svými rozměry připomínala Hamr a povrchem Čakovice. Po vyřízení všech administrativních záležitostí (i okolo covidu) jsme se začali rozcvičovat k prvnímu utkání proti Palermu Příbram. Náš tým, který čítal pouhých 9 borců do pole, přijel na sobotní utkání posílit Sláďa, aby naše řady rozšířil na dvě celé pětice. Zápas byl určitě dost váhově nevyrovnaný, ale kluci se tím nenechali rozhodit a rychle jej rozhodli ve svůj prospěch. Konečné skóre vstřelených branek se zastavilo na cifře 17 a Slavaťák slavil svou první (a na tomto turnaji poslední) nulu.

Ve druhém zápase nás měl prověřit „domácí“ celek z Českých Budějovic. Ten byl zase na rozdíl od Palerma velmi mladý, ale o to běhavější. I tento zápas měli kluci pevně pod kontrolou, přestože první dějství bylo výsledkově vyrovnané. Konečné skóre se ale i tentokrát přehouplo přes patnáct vstřelených gólů. Pak už nás čekala zasloužená večeře, která zasloužila velmi dobré hodnocení (a to jak jídlo, tak i obsluha), a následně také místní párty v loděnici, kde proběhla v rámci teambuidingu sázka, kdo okusí vody místní Vltavy. Výhercem se stal trenér, a aby v tom nebyl sám, tak ho po dodatečné sázce doprovodil David Navrátil. 

V neděli jsme museli sejít již v 8 hodin ráno na snídani v hotelu, abychom před desátou již absolvovali první buly ve třetím zápase proti Pitbullům z Kolína. Ti přijeli také s mladým celkem, kluci nicméně rozhodli již během první třetiny, když nasypali soupeři sedm branek. O vítězství nás navíc nepřipravil ani krátký výpadek ve třetí části – skóre se po něm zastavilo na bláznivé hodnotě 13:8. V tomto zápase se z bodového zápasu radoval i Slavaťák, který dlouhým výhozem vyslal do brejku Vaka, který nezaváhal. V posledním utkání nás čekal nejtěžší soupeř a to konkrétně Fbc Strakonice, které stejně jako my svým soupeřům rozdávaly příděly nad 10 branek. Naši kluci k zápasu přistoupili zodpovědně a hned od úvodu chtěli soupeři ukázat, kdo bude na hřišti pánem. Zápas jsme měli po celou dobu plně pod kontrolou. Skóre naskakovalo na naší straně s pravidelností úderů zvonu na místním kostele a zastavilo se čísle výsledku 14:7.

S výsledkem i reprezentací našeho klubu můžeme být spokojeni, protože si našich výsledků všimli i lidé na unii, kteří psali článek o prvním kole Poháru. V tom druhém se Panteři navíc představí už tento víkend na půdě Soběslavi.

Děkuji všem klukům za vzornou reprezentaci a přejme si, abychom takových výsledků v sezóně viděli co nejvíce.

Statistické okénko základní skupiny:

  • Vstřeleno: 60 branek
  • Alespoň jeden kanadský bod: úplně všichni
  • Zaznamenaných hattricků: 10
  • Nejlepší hráči: Michael Kočandrle (15+14), Lukáš Pokorný (11+13), Tomáš Jančík (10+6)

Panthers Praha – Palermo Příbram 17:0 (online)
Panthers Praha – Meťák ČB 16:5 (online)
Panthers Praha – Pitbulls Kolín 13:8 (online)
Panthers Praha – FbC Strakonice 14:7 (online)

Autor: Miloslav Mattes