První turnus soustředění je v plném proudu

Areál Lokomotivy Plzeň v těchto dnech hostí první turnus tradičního letního soustředění, které se v západočeské metropoli koná už posedmé v řadě. Až do čtvrtka 19. srpna se tu na start nové sezony připravují družstva přípravky, elévů, mladších žáků společně s týmy žákyň a spřáteleným Sokolem Rudná. Krátká shrnutí za každý den můžete najít v článku.

V úterý už začínala být znát únava z náročného programu, proto se místo venkovních aktivit, stejně jako v pondělí, uspořádalo společné teambuildingové dopoledne společně s rudenským Sokolem, během kterého se budoucí florbalové hvězdy navzájem poznávaly během různých sportovních i mimosportovních. První skupina se po odpoledním herním tréninkům vydala na místní zrekonstruovaný bazén, mladší Panteři pak nově nabyté herní dovednosti zkoušeli uplatňovat ve hře a večer pak byli odměněni promítáním filmu – ve stejném čase pak mlži a žákyně odehráli partii hry Riskuj a byli vyhlášeni nejlepší skokani do vody, kteří soutěžili v prvním ročníku takzvaného Plzeňského placáku.

Pondělí patřilo opět hale a o slovo se díky lepšímu počasí přihlásily i venkovní aktivity, kterých si zejména mladší skupina užila nemálo. Její halové tréninky pak sestávaly převážně ze cvičení na techniku a vedení balonku, starší skupina si pak na hokejkách vyzkoušela nové kombinace a soustředila se na pohyb bez míčku. To vše si navíc mohla vyzkoušet i ve večerním přáteláku taktéž s Gorilami Plzeň, které i přes některé vlažnější části nakonec přejela celkem jednoznačně 9:2 a dobře se tak naladila na blížící se Unyp Cup.

Neděle byla čistě ve znamení náročných tréninků, během kterých strávily obě skupiny na hale bezmála čtyři hodiny, k nimž navíc doplnily i venkovní aktivity. Největší vzrušení a radost ale jednoznačně způsobil večer, kdy všichni účastníci nafasovali zbrusu nová klubová trička, v nichž následně vytvořili parádní atmosféru pro mužské Áčko, které na jedné z místních hal porazilo v přátelském utkání Gorily Plzeň 6:5. 

Úvodní den soustředění byl hodně hektický, přesto obě skupiny stihly spolykat i první tréninkové dávky. Skupina 1 tvořená zejména mlži a žákyněmi si po úvodním meetingu střihla dva společné tréninky, mezi které ještě vměstnala krátkou besídku na téma protahování a kompenzace, aby se pokud možno co nejvíce vyhnula zraněním a bolístkám. Skupina 2 složená z mlžů, elévů a přípravky kromě výše zmíněného pak stihla ještě společný večerní program a společenské hry zaměřené zejména na to, aby se všichni účastníci co nejdříve navzájem poznali.