Nedařilo se nám skoro nic, komentuje uplynulé Czech Open Jaroslav Jelínek

Před pár lety vyhrál elitní ženský tým na Czech Open kategorii Open, letos se mu mezi extraligovými výběry nicméně vůbec nedařilo – ze šesti zápasů vyhrály #princezny jediný a na turnaji obsadily konečné sedmé místo. Jejich herní představení, výkon posil nebo nepříjemná zranění hodnotí v rozhovoru hlavní trenér žen Jaroslav Jelínek.

Jardo, výsledkově se vám turnaj v elitní kategorii příliš nepovedl a z osmi účastníků jste skončili na celkově sedmém místě s bilancí pěti porážek a jednoho vítězství. Co na výsledky říkáš a jak jsi spokojený s předvedenou hrou?

Výsledky opravdu nebyly dobré a zejména ve čtvrtek ta předvedená hra zkrátka byla hodně špatná. Nezachytili jsme tempo, chyběla kvalita na míčku, hráli jsme ustrašeně. V pátečních zápasech s Ostravou a Vítkovicemi už se nám dařilo lépe držet míček a zkvalitnili jsme i rozehrávku, takže celkově naše hra začala alespoň trochu splňovat parametry.

 

Byly to vlastně první ostré zápasy po letní přípravě, ve které jste v A – týmu zaznamenali jak několik příchodů, tak i citelné odchody, takže jste do turnaje nastupovali vlastně se skoro novým týmem. Nemohla i právě nějaká nesehranost být důvodem, proč jste těch několik vyrovnaných zápasů nedotáhli do vítězného konce?

Určitě to mohl být jeden z důvodů. Navíc se v týmu představily i hráčky po zranění a některé ještě nebyly stoprocentně fit, takže tam byl i tenhle limit, který se postupem času projevil.

 

Když je řeč o příchodech, v panteřím dresu jsme poprvé mohli vidět jak předsezonní posilu z Tatranu Barboru Zabavskou, tak i „na zkoušku“ hrající Nikolu Křemenákovou a juniorku Markétu Míchalovou, které se všechny uvedly minimálně jednou trefou. Jak jsi s jejich výkonem spokojený a řekly si tyto posily o místo v základní sestavě do sezony?

Zaba přišla jako zkušená posila, která dá hře myšlenku a řád. To se jí celkem dařilo, ale i na ní bylo vidět, že jí ještě limituje absence tréninků kvůli návratu po zranění. Nikola si o šanci na Czech Open řekla svojí příkladnou prací v letní přípravě a ani na samotném turnaji nepředvedla vůbec špatné výkony – uvidíme, jak se jí bude dařit dál. Markéta také dostala šanci a stejně jako Nikča se jí chopila dobře, hrála odvážně a celkově měla dobrý přístup – pokud jí to vydrží, extraligu hrát bude.

 

V čem jste vlastně podle Tebe byli na turnaji nejsilnější a co je naopak třeba do sezony zlepšit?

Nejvíc se dařilo gólmankám. 😊 Jinak v žádném aspektu hry nemůžeme říct, že bychom hráli to, co jsme chtěli. Do sezony musíme pracovat prakticky na všem – zejména je třeba doladit rozehrávku, pohyb bez míčku a kombinaci, abychom si byli schopní vytvářet více šancí.

 

Ke konci turnaje už bylo znát, že týmu docházejí síly, navíc se vám zranila kapitánka Anežka Slaná, je to vážné zranění, nebo začátek sezony stihne?

Bohužel Czech Open hodně holek vyčerpal a máme po něm i několik zraněných, které budou minimálně týden mimo. Bohužel u Anežky je to zraněné koleno a s největší pravděpodobností vynechá celou sezonu.

 

Plánujete před závěrečnou fází přípravy a startem sezony ještě nějak tým posílit, nebo už máte k dispozici prakticky finální kádr? Jaký je váš nejbližší program pro následující týdny?

Některé hráčky jsou ještě v jednání, ale blížíme se k tomu, že budeme mít finální kádr. Na Czech Open nám navíc tři důležité hráčky chyběly, takže se na konečném výsledku podepsalo i tohle.

 

Díky a do sezony hodně štěstí!