Elitní družstva znají svůj zápasový program

V neděli dopoledne proběhl tradiční a vzhledem k okolnostem také dlouho očekávaný los celostátních soutěží, v nichž i tentokrát měli Panteři velké zastoupení. Kromě tradičních želízek v podobě elitních výběrů mužů a žen se svůj zápasový program dozvěděly také A-týmy dorostenců, juniorek a rozpis už zná i rezervní družstvo mužů, nově označené jako Muži U23. V Poháru pak muže čeká cestování na jih Čech, ženy si na svého soupeře díky nasazení do druhého kola musí teprve počkat.

Ženy začnou doma, muže čeká na úvod pražské derby

Hodně náročný začátek v pořadí již šesté extraligové sezony budou mít na programu elitní #princezny. V neděli 12. září je totiž doma čeká semifinalista posledního play-off Tatran, o týden později pak vyrazí na hřiště poraženého superfinalisty z Chodova. O víkendu před Dnem české státnosti pak doma přivítají brněnské Bulldogs, na státní svátek pak v Rudné rozehrají partii s Mladou Boleslaví.

Muži naopak ke svému úvodnímu kolu budou muset cestovat, příliš daleký výlet to ale nebude – Národní ligu rozehrají na hřišti pražského rivala z Kobylis. A protože los městským soubojům tentokrát minimálně zkraje soutěže opravdu přál, tak si derby během následujících dvou kol ještě dvakrát zopakují – nejprve doma s Orkou, následně pak na půdě Wizards. Až čtvrté kolo přinese soupeře i z jiné části naší republiky, a to konkrétně florbalisty Plzně.

I letos pak pražské týmy, jež se přihlásily do Divize, rozdělil los do několika různých skupin. To se tedy týkalo i rezervy mužů, která prošla věkovou obměnou a nově je označována jako Muži U23. Omlazený tým si zahraje konkrétně skupinu A, kde převažují soupeři ze severozápadu Čech – Pantery tedy čekají souboje například s Kadaní, Žatcem, Sokolovem či Děčínem. Velkým lákadlem pak bude zápas se spřáteleným klubem z Rudné, na jehož domácí hale pořádají svá utkání i naše elitní družstva. 

Junioři a juniorky půjdou na Tatran, dorostence čeká cestování na sever

Juniory i po roce čeká kvalifikační skupina o postup do nejvyšší soutěže. A i tentokrát v ní můžeme čekat minimálně dva hodně vypjaté zápasy – kromě Milevska a českobudějovických Štírů si zde totiž zahrají také s rivalem z Tatranu, který jim před necelými dvěma lety vystavil stopku v play-off. Ze skupiny přímo postupuje pouze její vítěz, druhý tým čeká baráž a zbylé osazenstvo si zahraje pouze 1. ligu.

I juniorky čeká na úvod souboj se střešovickým celkem, na rozdíl od jejich mužských kolegů to nicméně bude už přímo v rámci dlouhodobé 1. ligy juniorek. Pražské derby si pak Panterky zopakují i v následujícím týdnu, kdy vyjedou na hřiště Bohemians a Black Angels.

Organizačně nejsložitější mají i po roce nejspíš dorostenci, jejichž 1. liga se hraje košovým způsobem. V prvních dvou kolech tak dvakrát narazí na florbalisty Ústí a Plzně, přičemž hned první kolo se koná až právě v dalekém Ústí. Jejich další program pak bude záviset na dosažených výsledcích.

Pohár v Českých Budějovicích

Zároveň proběhlo losování také Poháru Českého florbalu, kde budeme mít tradičně zástupce jak mužské, tak ženské složky. Muži si po loňské spanilé jízdě skupinou úvodní část pavouka zopakují, místo Rtyně v Podkrkonoší ale zamíří na opačný konec republiky – skupinu B bude hostit českobudějovický Meťák a kromě domácích zde Panteři vyzvou ještě tři další soupeře – Strakonice, Kolín a příbramské Palermo. Ze skupiny postupují čtyři nejlépe umístěné celky.

Ženy si budou chtít spravit chuť po loňském nepodařeném duelu s Prague Tigers, na svého soka ve druhém kole si ale ještě budou muset počkat – už teď je ale jisté, že je bude čekat náročné cestování, neboť půjdou na čtvrtý tým skupiny F, kde kromě extraligové Olomouce budou soutěžit ještě florbalistky Jablonného nad Orlicí, Třince, Havířova a Hattricku Brno.