Muži posilují defenzivu, z Tatranu přichází obránce Vavroušek

Elitní mužské družstvo už se pilně připravuje na nadcházející sezonu a v kádru přivítalo také nejnovější posilu ze střešovického Tatranu – panteří řady rozšířil devatenáctiletý Matěj Vavroušek, jenž u pražského rivala strávil celou svojí florbalovou kariéru a nakoukl i do mužské Superligy. Přečtěte si první rozhovor s talentovaným obráncem!

Matěji, co se Ti vybaví, když se řekne Panthers? Znáš se třeba s někým z kabiny?

Vybaví se mi sympatický tým, se kterým jsme s Tatranem sehráli pár zápasů v mládežnických kategoriích. Klub na mě od začátku dýchá příjemnou rodinnou atmosférou, což mi osobně hodně vyhovuje.  

Proč ses rozhodl přestup zrovna do Radlic? Co si od nového angažmá slibuješ?

Situace v Tatranu byla taková, že kádr pro příští sezónu má velikou kvalitu a navíc byl ještě posílen o další reprezentanty, tudíž jsem se pro přestup rozhodl hlavně kvůli hernímu vytížení. Panthers pro mě byla jasná volba hlavně díky tomu, že zde znám velmi dobře mnoho hráčů a dostal jsem od nich také samé dobré reference.

Celou kariéru jsi strávil na Tatranu, kde jsi nakoukl i do mužské Superligy, naproti tomu Národní ligu jsi nikdy nehrál. Co od ní očekáváš?

Je pravda, že Národní liga je pro mě velká neznámá, ale předpokládám, že se dá očekávat velmi důrazná hra s mnoha souboji. To bude asi oproti juniorské lize hlavní rozdíl, ale budu se snažit dělat vše pro to, abych si co nejrychleji zvykl a přizpůsobil se. Zároveň se budeme utkávat s mnoha kvalitními týmy a velmi zkušenými hráči, takže to určitě nebude nic lehkého.

Elitní tým juniorů a mužů se už přes měsíc připravuje venku a jejich tréninky bývají fyzicky velmi náročné, vyhovuje Ti nastavené tempo? Kdybys porovnal náročnost fyzických tréninků tady a ve Střešovicích, co bylo těžší?

Vzhledem k tomu, že se minulou sezónu kvůli covidu nehrálo, tak pro mě byl upřímně vstup do letní přípravy dost náročný. Můžu říct, že tréninky tady v Panthers jsou velmi intenzivní a kvalitní, a plně věřím tomu, že nás dobře připraví na sezónu. Rozdíl oproti Tatranu bych viděl v tom, že na Tatranu se trénuje častěji, což je logické vzhledem k tomu, že je to superligový tým.

Jak bys charakterizoval sám sebe jako hráče? Máš nějaké své cíle do sezony, jak osobní, tak ty týmové?

Představil bych se jako obránce s velmi dobrým herním myšlením a smyslem pro kombinaci. I díky mému stylu hry doufám, že lépe zapadnu do týmu, protože herní projev Panthers je mi blízký. Co se týče osobního cíle, tak ten je pro mě jednoduchý – chtěl bych si vybojovat stabilní pozici v A týmu a týmu co nejvíce pomoct. Z týmového hlediska je cíl vytyčen jasně a myslím si, že všichni by se chtěli podívat o soutěž výše, což by byl skvělý úspěch.