Mlži skončili na turnaji v Chebu stříbrní

Další přípravný turnaj má za sebou výběr mladších žáků, který po bronzovém představení na střeše OC Šestka tentokrát zamířil do pro ně podstatně exotičtější destinace – na turnaji v Chebu vyzval postupně čtyři jim nepříliš známé soupeře a s bilancí tří vítězství a jedné porážky nakonec obsadil konečné druhé místo.

Po náročné cestě vlakem Panteři hned naskočili do úvodního klání s Tachovem a byť to co se týče předvedené hry nebylo ideální, postupně si všichni na hřišti vzpomněli, jak že se ten sport vlastně hraje a nad západočeským soupeřem začali mít navrch jak herně, tak výsledkově. Prakticky jedinou pasáží, kdy se hra nějakým způsobem vyrovnala, byl začátek druhé půle a tachovské snížení na průběžných 1:3, díky parádní poslední pětiminutovce a mimo jiné hattricku Tomáše Kočovského nebo první trefy nováčka Vaška Rejzla z toho nakonec bylo klidné a vysoké vítězství.

To všichni toužili zopakovat ve druhém klání s Plzní, která ale byla podstatně těžším oříškem. Po brzo inkasovaném gólu přišel obrat a krátká nadvláda ve hře, ta však vzala za své zbytečným vyrovnáním a ještě zbytečnějším vyloučení, které hodně ovlivnilo začátek druhé půle a Gorily se v něm dostaly do rozhodujícího vedení. Hodně ostrý a vyhrocený zápas nakonec skončil vítězstvím soupeře, který svůj triumf potvrdil dvěma trefami do prázdné klece.

Zbylé dva zápasy na turnaji už byly hrou čistě na jednu klec – oba soupeři, tedy jak ten z Karlových Varů, tak i závěrečný protivník z Podbořan se nedokázali vyrovnat ani tréninkovému tempu Panterů kteří druhou polovinu turnaje pojali spíše jako trénink toho, na kolik přihrávek lze netrefit prázdnou klec, ani několik desítek promarněných příležitostí však neznamenalo v těchto duelech žádnou komplikaci a vysoká vítězství byla navíc podpořena nulou vzadu, u které se brankáři rozhodně nijak nezapotili. Jedinou kaňkou kromě hodně ospalé hry se tak stala závěrečná šarvátka a zbytečné oplácení ze strany jedné panteří horké hlavy.

V celkovém zúčtování se tak mlži do Prahy vraceli s druhým místem a spoustou věcí k zamyšlení, které musí před odjezdem do Brna převést také do tréninku a zejména předvedené hry která hlavně ve druhé polovině zápasu proti Plzni vypadala všelijak, jen ne tak, jak si všichni přáli.

Panthers Praha – Florbal Tachov :-) 
Panthers Praha – Gorily Plzeň :-(
Panthers Praha – Karlovy Vary :-)
Panthers Praha – Podbořany :-)

Autor: Paučis