Veronika Zittová a Nela Havlíková přestupují do Švýcarska!

Ženský A-tým se od nové sezony bude muset obejít bez dvou velkých opor – útočnice Veronika Zittová a obránkyně Nela Havlíková totiž obdržely nabídky ze švýcarské nejvyšší soutěže, které se rozhodly přijmout a v soutěžním ročníku 2021/22 tak budou hájit barvy třetího, respektive čtvrtého celku tabulky tamní nejvyšší soutěže!

Zatímco pro nejproduktivnější Panterku v každé uplynulých čtyř sezon to bude vůbec první zahraniční štace, opora zadních řad Nela Havlíková se vrací do dobře známého prostředí – v týmu Wizards Bern-Burgdorf působila už v sezoně 2017/18, kvůli zranění nicméně odehrála jen malé množství zápasů a po další štaci v jednom z druholigových švýcarských týmů se v roce 2019 přesunula do Panthers.

To Veronika Zittová celou svojí florbalovou kariéru až dosud trávila v tuzemských klubech – nejprve v SSK Future, následně pak v pražském ELITE, krátce také v Bohemians a od sezony 2017/18 v Panthers. Zde za čtyři soutěžní sezony nasbírala dohromady skvělých 145 bodů za 81 branek a 64 asistencí, to vše navíc za 92 odehraných zápasů! Se svými čísly se tak zařadila mezi nejproduktivnější hráčky celé klubové historie.

Teď své statistiky bude moci rozšířit ve švýcarském Zollbrücku, kde bude nově oblékat dres tamních Štírů. Ti mají za sebou povedenou sezonu, v níž při zkráceném programu tamní nejvyšší soutěže obsadili třetí místo se čtyřbodovou ztrátou na první Kloten – ta sice v nadstavbové části narostla ještě o další bod, zároveň se v ní ale Zollbrück posunul na druhé místo v tabulce. V play-off navíc dokázali vyřadit jak čtvrtfinálového, tak semifinálového soupeře, a právě s Klotenem se utkali o celkové prvenství v Superfinále, kde však padli výsledkem 2:4.

Semifinálovým soupeřem jim navíc byly hráčky Wizards Bern, v němž bude působit Nela Havlíková. Ty skončily po základní části jen o příčku níže než Zollbrück, v nadstavbové části ale vinou horšího skóre spadly na pátou pozici pod Zug, jenž následně vyřadily ve čtvrtfinále poměrem 3:1 na zápasy. Ve zmíněném semifinále to pak byla jasná záležitost pro budoucí tým Veroniky Zittové, který sérii ovládl poměrem 3:0.

Oběma #princeznám děkujeme za odvedené služby a přejeme v nových působištích mnoho zdaru a úspěchů!