Vyrovnaný zápas rozhodla až závěrečná desetiminutovka

Sobotní zápasy čtvrtfinálové série s Ostravou jsou zatím vyrovnanější než se čekalo, což se potvrdilo i dnes odpoledne v Rudné. Hosté zde sice vedli ve druhé třetině už 0:3, Panterky nicméně nic nezabalily a postupně dokázaly vyrovnat, další šance ale nevyužily a po zpackaném závěru se nakonec musí smířit s hořkou prohrou 3:8.

Stejně jako v prvním utkání série byly i tentokrát v úvodu aktivnější Panterky, nicméně šance Slané a Zikmundové skončily mimo. Ostrava se naproti tomu do nějakého narušování domácí rozehrávky nehrnuly a když už, tak se jim nedařilo rychlou kombinaci v soupeřově pásmu účinně narušovat. Dobrý začátek tak Pražankám překazil až faul Zelingerové v polovině 10. minuty, jež sice ještě modře oděné nedokázaly zejména díky skvělé Horňákové potrestat, po konci početní výhody ale zůstaly na balonku a po chytrém signálu se ujaly vedení díky backhandu Paulíny Hudákové.

Přesto ale ani po úvodní trefě nebyly favoritky utkání v jeho prozatímním průběhu lepším týmem na hřišti. Počínaly si nebývale pasivně, naopak Panterky měly chuť přidat první bod ve vyřazovacích bojích a hnaly se za srovnáním, většina jejich pokusů se však nevešla mezi tři tyče. Změna až přišla se začátkem druhé periody a faulem Zikmundové, po němž nejprve ostravský náskok zdvojnásobila Pavlína Bačová a následně na tříbrankový rozdíl zvýšila Veronika Káčová.

V tu chvíli se mohlo zdát, že už se Panterky do zápasu nedokáží vrátit, opak byl nicméně pravdou. I přes klidné vedení nedokázal třetí tým základní části kontrolovat obraz hry a postupně dovolil domácím hráčkám skvělý návrat do zápasu. Nejprve zafungovala kombinace mezi kapitánkou Slanou a Veronikou Zittovou, jenž byla adresátkou přesného krosu a následně i střelkyní parádního vinglu, o sedm minut později navíc stejná hráčka opět po týdnu nachytala ostravskou brankářku ránou mezi nohy, tentokrát po nezištné standardce.

Zmrtvýchvstání obrat nepřineslo, rozhodly chyby v obraně

Pražanky navíc nevyužily přesilovku po kriminální sekeře Hurníkové, na srovnání si tak musely počkat až do začátku závěrečné třetiny. Zittová v něm na sebe navázala dvě protihráčky a místo očekávané střely následně zvolila chytrý kros na osamocenou Anežku Slanou, která svým prvním zásahem v play-off vyrovnala na 3:3. Právě Zittová pak mohla dokonat hattrick poté, co se dostala po dobrém obranném zákroku do brejku, možnost otočit skóre ale nevyužila. 

A mrzet jí to mohlo hned několikanásobně. Ostrava totiž na rozdíl od ní dokázala zaváhání v soupeřově obraně využít a po nepovedené rozehrávce se zásluhou Denisy Kotzurové znovu ujala vedení, vzápětí navíc na 3:5 zvýšila po pohledné kombinaci Michaela Mlejnková. Panterky navíc tyto dvě slepené trefy hodně zasáhly a s nepříznivým výsledkem už nemohly nic udělat, navíc ještě ve zbývající desetiminutovce inkasovaly postupně z holí Pavlíny Bačové, Denisy Kotzurové a Veroniky Káčové a musely tak skousnout hodně hořkou porážku 3:8, která znamená ostravské vedení v sérii už 0:3.

.

Panthers Praha – FBC Ostrava 3:8 (0:1, 2:2. 1:5)  online | záznam

Střely na branku: 18:32
Nejlepší hráčky: Veronika Zittová – Michaela Mlejnková